Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7163
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Leszek Karbowski ponownie wiceprezesem TWK

Wiadomości: Jelenia Góra/kraj
Niedziela, 20 maja 2012, 9:47
Aktualizacja: 14:53
Autor: Angela
Fot. Angela
Wieloletni, jeleniogórski działacz na rzecz osób niepełnosprawnych Leszek Karbowski, na ostatnim XIII Zjeździe Krajowym Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, po raz kolejny został wybrany na wiceprezesa zarządu głównego TWK. Zjazd odbył się w miniony weekend w Warszawie.

Jest to już trzecia kadencja Leszka Karbowskiego na stanowisku wiceprezesa zarządu głównego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Zdaniem niepełnosprawnych, jego działania cechują się nie tylko profesjonalizmem i wieloletnim doświadczeniem, ale również serdecznością i ciepłem, jakimi darzy ludzi, dla których pracuje i tworzy.

Leszek Karbowski od dwóch kadencji jest również członkiem Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy staroście jeleniogórskim. Wchodzi w skład wielu instytucji wspomagających bądź opiniujących działania na rzecz niepełnosprawnych. Obecnie jest w trakcie organizacji WTZ w Kowarach.

Jest organizatorem i współorganizatorem wielu konferencji oraz autorem broszur ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym po meandrach prawa itp. Wielokrotnie organizował kursy języka migowego. Jest współzałożycielem Spółdzielni Socjalnej "Patron", Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych. Od wielu lat organizuje bale z wyborem niepełnosprawnego sportowca roku, biesiady integracyjne, wycieczki krajowe i zagraniczne. Jako prezes jeleniogórskiego oddziału TWZ współpracuje z organizacjami w Zittau i Libercu oraz z Diakonią Wang.

- W kolejnej kadencji chciałbym stworzyć przy pomocy ZG TWK ośrodek szkoleniowy, w którym w przyszłości kształciliby się asystenci osób niepełnosprawnych, a także osoby niepełnosprawne z dysfunkcjami narządu ruchu. Wiąże się to z pozyskaniem odpowiedniego obiektu, chcielibyśmy skorzystać tu z funduszy UE – zdradza swoje plany Leszek Karbowski.

Prezesem zarządu głównego TWZ została Anna Bednarz-Śliwowska z oddziału konińskiego, a II wiceprezesem został Andrzej Berestecki z oddziału rzeszowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group