Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7309
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni

Sobota, 12 października 2019, 8:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 października 2019, 13:14
Autor: Mateusz Mykytyszyn
Wałbrzych: Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni
Fot. Użyczone/Zamek Książ
Cztery lemury katta płci męskiej zamieszkają w grudniu w niezwykle komfortowych warunkach w przepięknej modernistycznej Palmiarni w Wałbrzychu. Egzotyczna przeprowadzka możliwa jest dzięki polsko–czeskiemu projektowi „Z tropiku do tropiku na polsko–czeskim pograniczu”.

Specjalnie dla futrzanych rozkoszników wybudowany został ocieplany pawilon, który połączony został zrobionym z siatki tunelem z jedną z wyremontowanych w ramach projektu szklarni.

Jedna z najpiękniejszych Palmiarni w Europie przechodzi obecnie kompleksowy remont. Dzięki środkom z Unii Europejskiej wyremontowana zostanie jej znaczna część (sześć nieużytkowanych przez długie lata szklarni bocznych), której przywrócony zostanie splendor z czasów, kiedy należała do książęcej rodziny Hochbergów.

Lemury katta są bardzo towarzyskimi zwierzętami. W Wałbrzychu zamieszkają cztery samce tego gatunku, które przyjadą od partnera w projekcie czyli z Safari Park Dvůr Králové. W ramach wymiany do Czech pojadą palmy pochodzące z wałbrzyskiej palmiarni.

Lemury żyją w południowo-zachodniej części Madagaskaru, na otwartych, suchych i skalnych, rzadko na zalesionych terenach (tryb życia naziemny) tworząc grupy złożone z 5-20 osobników. Chroni się w jaskiniach. Owocożerny, zjada również liście i nasiona, a jedynie okazjonalnie owady. Lemury katta stosunkowo dużo czasu spędzają na ziemi, nie oddalając się jednak zbytnio od swoich drzew, gotowe do natychmiastowego powrotu w przypadku najmniejszego zaniepokojenia. Są aktywne wyłącznie w ciągu dnia.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group