Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8176
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lek na troski w ODK

Wtorek, 6 listopada 2018, 6:16
Aktualizacja: Środa, 14 listopada 2018, 7:48
Autor: WAC
Jelenia Góra: Lek na troski w ODK
Fot. WAC
Wczoraj (5.11) w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu odbył się wernisaż ostatniej w tym roku wystawy „Pomiędzy ziemią a niebem”. Prezentowane na niej dzieła czwórki artystów: Jerzego Borowca, Stanisława Mierzwińskiego, Pawła Drausa i Katarzyny Wojtyniak można oglądać do 31 grudnia.

Wczorajszy wernisaż zgromadził wyjątkowo liczne grono miłośników sztuki. Nie zabrakło lokalnych artystów, między innymi dyrektora Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze – Cieplicach Jana Supersona oraz członków grupy „Π – Art”. Poza możliwością obcowania ze sztuką goście imprezy wysłuchali wierszy Stanisława Mierzwińskiego oraz piosenek Katarzyny Wojtyniak.

Mimo że czwórkę twórców prezentowanych na wystawie dzieł dzieli wiele: wiek, doświadczenie życiowe, zawód oraz tematyka i technika prac, to łączy miłość do twórczości i sztuki. Sztuki pojmowanej jako formę artterapii, leku na troski i szarość dni codziennego. Sztuka nie jest dla nich źródłem zarobku, ale poszukiwania własnej drogi.

Jerzy Borowiec jest lekarzem weterynarii ze Zgorzelca. Należy do Kolonii Artystycznej „Nowy Młyn” w Szklarskiej Porębie oraz Stowarzyszenia Ars Longa z Kamiennej Góry. Autor ponad trzydziestu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Maluje głównie obiekty z okolic Lwówka Śląskiego, ginący pejzaż starych wsi dolnośląskich i ich zabytkowej zabudowy.

Stanisław Mierzwiński to - jak mówi o sobie - malarz amator, niezależny i samorządny. Maluje od wielu lat, pisze też wiersze. Jego twórczość cechuje ogromna dbałość o szczegóły, dobra kompozycja, światłocień, bryła malowanych przedmiotów, tło i przestrzeń. Na wystawie prezentuje głównie obrazy o tematyce marynistycznej.

Paweł Draus – absolwent Liceum Plastycznego w Cieplicach, studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Maluje, zajmuje się graffiti oraz sitodrukiem.

- Moje prace malarskie i rysunkowe zainspirowane są rzeczywistością, która mnie otacza – mówi P. Draus. - Podoba mi się tworzenie obrazów i rysunków ze światów mojej wyobraźni: dokładny lub też naiwny surrealizm. Tajemnicze, ezoteryczne lub zabawne postacie w prześmiewczych scenach. Tworzyłem je najpierw tuszem, później długopisem (nie ważne czarnym, czy niebieskim). Powstawały w dużej mierze w celach zarobkowych podczas rocznego pobytu w Barcelonie, gdzie mogłem je z powodzeniem sprzedawać.

Katarzyna Wojtyniak jest studentką III roku Wydziału Techniczno – Informatycznego na kierunku Informatyka Przemysłowa Politechniki Wrocławskiej. Maluje głównie abstrakcje oraz śpiewa.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group