Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5615
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Legnica - skandal z ławnikiem

Wtorek, 10 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:05
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Ławnik, który pracował przy procesie oskarżonego byłego członka zarządu Legnicy, straci funkcję. Wyszło na jaw, że ławnik - już w czasie procesu - szukał u oskarżonego pracy. Wiceprezes sądu złożył do radnych formalny wniosek w tej sprawie. Proces rozpocznie się od nowa.

Te informacje budzą wątpliwości, co do bezstronności ławnika. Takie
zachowanie godzi w powagę sądu - napisał do radnych w zasadnieniu wniosku wiceprezes Sądu Rejonowego w Legnicy. Odwołanie ławnika z funkcji to formalność, która wymusi zmianę składu sędziowskiego. Tym samym proces byłego członka zarządu Legnicy rozpocznie się od nowa. To przedłuży osądzenie Zbigniewa C. o kolejne miesiące. Były członek zarządu miasta jest oskarżony o to, że zbyt tanio sprzedał działkę pod budowę hipermarketu, przez co naraził gminę na stratę 11 milionów złotych. Na ostatniej rozprawie, przed ogłoszeniem wyroku, nieoczekiwanie Zbigniew C., obecnie kierownik w Zarządzie Gospodarki Komunalnej, oświadczył, że ławnik Ryszard
D. szukał u niego pracy. Z tego powodu oskarżony domagał się wykluczenia ławnika. Nowy proces, w nowym składzie rozpocznie się 20 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group