Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6115
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Lawina” już jutro w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 12 września 2014, 16:49
Aktualizacja: 16:59
Autor: Org
Fot. Organizator
Szkoła Górska zaprasza na XII edycję Marszobiegu ze Śnieżki do Samotni – LAWINĘ. Zawodnicy wystartują 13.09. ze Śnieżki o godz. 13.00, a na dotarcie do Samotni będą mieli dwie godziny. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu na Śnieżce od godz. 10.00.

Regulamin: http://lawina.szkolagorska.com/REGULAMIN20014
Więcej o imprezie na stronie www.lawina.szkolagorska.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~smutne to 12-09-2014 22:26
Kolejny kretyński wyścig w Karkonoszach. W zeszłym roku widziałem tę "Lawinę". Biegli ze Śnieżki na łeb na szyję, a turyści z małymi dziećmi musieli uciekać na boki, żeby ta "Lawina" ich nie zmiotła. Kto za to odpowiada? Co na to dyrektor KPN? Ach, zapomniałem, dyrektor przecież jest miłośnikiem stonki, w kazdej możliwej postaci! Za chwilę KPN oddaje do użytku nowy brukowany chodnik na zamek Chojnik, ciekawe jakie tam wyścigi powymyśla.
~Jan 12-09-2014 23:23
Jaki ten wyścig ma związek z ochroną przyrody ? Bo zdaje się tylko takie imprezy można organizaować w parkach narodowych.Pan dyrektor powinien sobie poczytać Ustawę o Ochronie Przyrody w wolnym czasie pomiędzy robieniem zdjęć w górach do swoich albumów.Dziwnym trafem masowe wyścigi co tydzień mu nie przeszkadzają ale pojedynczy rowerzysta który sobie wjedzie na Śnieżkę od czasu do czasu już tak.
~berti fox 13-09-2014 9:09
panowie wyluzujcie, zamiast sie pienić, zdejmijcie bambosze i idzcie pobiegać, może na rolki czy rower. To was odstresuje. Pan wyżej napisał że szedł z dziećmi i ta lawina mało go nie zmiotła i musiał uciekać na bok...Napiszę tak, i Pan i Pana dziecko i Ci biegający mają równe prawo z korzystania z dobrodziejstw naszych gór. Jednak w dniu zawodów, które są podane do publicznej wiadomości, to Pan powinien uświadamiać swoją pociechę, że są zawody, ze ludzie biegną i my stajemy z boczku i dopingujemy....troszkę więcej optymizmu na codzień:) Do zobaczenia podczas jakiejś aktywności i smile more:)
AnonimGall 13-09-2014 11:39
Super impreza! Lawiniarze uważajcie tylko, bo jest ślisko! 3mam kciuki (Y)
~do 09:09 13-09-2014 18:02
Co za głupi wpis. Od zawodów to są stadiony, a nie parki narodowe. Jak uważasz, że do parków narodowych idzie się pod to, żeby kibicować rajdowcom, to najwyraźniej nie masz pojęcia po co one są i czemu służą. Tak samo jak góry. Zamiast atakować przedmówców, lepiej sam wybierz się kiedyś w góry. Ale nie główną ceprostradę na Śniezkę tylko tam gdzie jeszcze jest cisza, spokój i piekna przyroda. Zapewniam że są jeszcze takie miejsca w Karkonoszach, pomimo intensywnych wysiłków pana Raja, żeby wszystko zabudować, wybrukować, zabetonować. Te wyścigi to jest patologia, że turysta czuje się w górach jak intruz. Człowiek który idzie z rodziną w góry chciałby odpocząć od zgiełku na łonie przyrody, a nie że musi pilnować swoje dzieci, żeby go jakiś rowerzysta nie rozjechał czy biegacz nie rozdeptał.
~czechofil 13-09-2014 18:43
"Krkonoše jsou národním parkem a ne stadionem. Sportovní události nechť se odehrávají na sportovištích, ale hory jsou pro turisty" (http://hradec.idnes.cz/zavod-horska-vyzva-nesmi-na-snezku-du1-/hradec-zpravy.aspx?c=A140808_152425_hradec-zpravy_kvi). Jak widać Czesi są mądrzejsi. Nie przez przypadek u nas co tydzień odbywają się jakieś rajdy i wyścigi w NAJCENNIEJSZEJ (!!!) strefie ochrony ścisłej, a w Czechach w tym czasie można spokojnie wędrować po górskich szlakach i napawać się pięknem gór, bez tłoku i hałasu. Polecam cały artykuł wszystkim miłośnikom biegania, kibicowania i dopingowania w parkach narodowych. Dopóki nie zrozumiemy, czym mentalnie różnimy się od Czechów, dopóty wciąż czeska strona gór będzie kojarzona z wypoczynkiem i relaksem, a nasza z tandetnym lunaparkiem.
~ 13-09-2014 18:47
Rajd biegaczy w klapkach na Chojnik jako następna impreza geniuszy od biegania:) Śnieżka na rolkach, lawina, 3x śnieżka, śnieżka bieg na waleta, Śnieżka na zimno z soplem w gaciach bieg terenowy, Śnieżka bieg do wc na górze, Śnieżka z marzanną ala powiem wiosny, bieg oldbojów na Śnieżkę. Bieg małolata Karpacz - Śnieżka. ITD, i banialuki w głowach organizatorów i przypisywanie swojego uzależnienia od biegania każdemu, kto tu te głupoty komentuje. Słowem, swoja miara proszę nie mierzyć ludzi , nie każdy musi biegać i nie każdy jak biega, bierze udział w takich kretyńskich imprezach.
~ 13-09-2014 18:51
Przyszedł czasz na działania ludków z mózgami zżartymi przez komercję i pop-kulturę, dlatego coraz więcej będzie d...lizmu w górach. Turyści będą musieli dzielić przestrzeń np. Śnieżki z np galą Disco-Polo na Śnieżce lub lawiną głupoty i syfem na szlaku....
~wezyr 13-09-2014 19:15
"Lawina" to jeszcze pól biedy. Za "Lawiną" pojedzie sznureczek samochodów do obsługi imprezy, dodatkowo różni notable, celebryci itd. którzy oczywiście nie wejdą na własnych nózkach. zostanie po nich jedynie śmietnik przy szlakach, bo taki biegacz musi wydoić kilka izotoników po drodze, pustej butelki oczywiście nie weźmie ze sobą bo ona go obciąża. Lekki wiaterek i butelka ląduje w kosodrzewinie i szukaj wiatru w polu. a Karkonoski Park Narodowy potem znowu będzie jęczał że za mało ma pracowników do sprzątania śmieci. Tak własnie ekologia i ochrona przyrody nawet w parkach narodowych przegrywają z kasą.
~Do 09.09 13-09-2014 19:19
@berti fox: Są zawody to turyści mają stać z boczku, a droga jest dla zawodników ??? Takiego głupiego wpisu dawno nie czytałem. Zawsze wydawało mi się że góry i parki narodowe są głównie dla pieszych turystów,a zawody to tylko pod warunkiem że nie zagrażają przyrodzie i słabszym na szlaku czyli własnie pieszym.A teraz weź kalendarz do rączki i sprawdź jak często są rozmaite zawody w Karkonoszach w wakacje bo z tego co widzę, to praktycznie co tydzień. To oznacza że turysta mający dni powszednie zajęte NIE MA PRAWA wybrać się w weekend w Karkonosze!!!!!!!
~@11:39 13-09-2014 20:56
Ty człowieku jesteś pomylony, naprawdę. Sam widać poślizgnąłeś się na kamieniu i uderzyłeś w główkę.
~ 13-09-2014 21:05
Róbcie tak dalej a biegacz zacznie kojarzyć się z pomylonym człowiekiem, który góry traktuje jak bieżnie stadionową! Przez takich jak wy ludzie patrzą na tych co uprawiają sport jak na pomyleńców. Robicie takimi głupimi imprezami gorszy pijar niż ci, co maja w dużym poważaniu wszelką aktywność.
~ela56 13-09-2014 21:44
widzę wpisy samych sportowców...ech polaczki, narzekaczki
~ 13-09-2014 22:05
Właśnie w tym tkwi sedno nie wszystkie "polaczki", maja biegać jak pacynki w tego typu imprezach. Biegam sam dla siebie, a nie dla wyniku czy dla organizatorów z głupimi i d...lnymi pomysłami i w dodatku na terenie parku narodowego.
~> 13-09-2014 22:25
głupia nazwa, lawina zabija jak tych dwóch młodych ratowników, dla których robi się przejście, a tu lawina dla frajdy???
~do 21:44 13-09-2014 22:31
jak jesteś sportowcem to won na stadion, a nie zabierać góry normalnym ludziom ! niektórym wyraźnie się w główkach poprzewracało. w weekend to wielu chciało by pójśc w góry z dzieciakami i połazić bez stresu a nie że jaśnie państwo zawłaszczyło sobie szlaki i urządza sobie wyścigi. tydzień temu rolkarze wyleźli na ulice i zablokowali dojazd do wielu miejscowości, bo trasy nartorolkowe wybudowane niedawno już im się znudziły, teraz kolejni blokują szlaki. to jakaś plaga, a tymczasem wyścigów na snieżkę potrzebują właśnie pseudosportowcy,którzy jak nie ma śnieżki na trasie to nie wyjdą z chałup. jak ktoś jest prawdziwym sportowcem to znajdzie sobie sam mnóstwo ciekawych tras bez utrudniania innym życia.
~ela 56 14-09-2014 4:25
zjedz kotleta,polej kartofle zasmażką, przerzuć kanał na modę na sukces, albo na moje wędkowanie, ale się nie denerwuj:):)jako jedyny normalny udaj się w góry, korzystaj ze szlaków uprawiając sport (moze dla Ciebie już wyczynowy) ale się tak nie denerwuj...ludzie na całym świecie organizuja zawody,uprawiają sport...ale w Polsce jest sporo ludzi jak ty "normalnych" z BMI 33, zmianami miażdżycowymi, zatorami żylnymi itd. Pisz dalej ale się nie denerwuj-ja właśnie ruszam na Śnieżkę pobiegać.miłego dnia:)
~ 14-09-2014 10:27
ruszasz na Śnieżkę, a ja ruszam też na bieganie ale w innym miejscu i sam dla siebie nie w tłumie takich jak ty, co to się nie liczą z innymi ludźmi, z tym,że oni chcą zwyczajnie wypocząć na szlaku. Ja to dobrze rozumiem, nie jestem egoistą, który park narodowy chce zagarnąć dla siebie dla głupich imprez, a telewizor, to tobie wyrobił modę na bieganie, i pop-kultura z imprezami masowymi. Normalny człowiek nie potrzebuje aby mu jakąś lawinę organizowali, sam wie jak ma spędzić czas na wolnym powietrzu. Góry, to nie stadion!!! Czy sala gimnastyczna dla młodych z nadmiarem testosteronu i sfrustrowanych co to potrzebują wyniku na mecie.
~ 14-09-2014 11:31
"Won" - jakie to brzydkie słowo :(
~ 14-09-2014 14:21
"Won" - to jedyne właściwe słowo dla takich trolli jak ty.
~Jerzy 14-09-2014 14:29
"Art. 15. 1. W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się: 27) organizacji imprez rekreacyjno-sportowych – w parku narodowym bez zgody dyrektora parku narodowego, a w rezerwacie przyrody bez zgody regionalnego dyrektora ochrony środowiska." (USTAWA z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20040920880&type=3). Oznacza to, że: 1. Pretensje za organizację tego typu wyścigów można mieć tylko do dyrektora parku narodowego, który zezwala i jest odpowiedzialny za ich organizację. 2. Dyrektor sam łamie Ustawę o ochronie przyrody, gdyż jak głosi Art 8. pkt 2 tejże ustawy, "Park narodowy tworzy się w celu zachowania różnorodności biologicznej, zasobów, tworów i składników przyrody nieożywionej i walorów krajobrazowych..."
~Jerzy 14-09-2014 14:33
Cd. "Park narodowy tworzy się w celu zachowania różnorodności biologicznej, zasobów, tworów i składników przyrody nieożywionej i walorów krajobrazowych, przywrócenia właściwego stanu zasobów i składników przyrody oraz odtworzenia zniekształconych siedlisk przyrodniczych, siedlisk roślin, siedlisk zwierząt lub siedlisk grzybów." Nie ma tu nic o działalności sportowej i rekreacyjnej na obszarze parku narodowego, tak więc ich nadmierne "rozplenienie się" w parku można uznać za łamanie Ustawy o ochronie przyrody, tym bardziej że z pewnością nie służą one ochronie przyrody, która jest naczelną ideą parku narodowego.
~ 14-09-2014 14:36
Nota bene, gdyby nie było tych szerokich brukowanych chodników w Karkonoszach, to takich imprez masowych by nie było. I tutaj mamy odpowiedź, po co się buduje w Karkonoszach te brukowane drogi, bo turystom na pewno one nie służą, co zresztą pokazują liczne opinie turystów w różnych miejscach, którzy zdecydowanie wolą wąskie górskie ścieżki od szerokich brukowanych chodników. Park narodowy oczywiście dostaje określoną kasę z każdej masowej imprezy, czyli widzimy, że jest to niezły sposób na podreperowanie budżetu przez Karkonoski Park Narodowy, szkoda tylko że cierpi na tym przyroda i zwykli turyści.
AnonimGall 14-09-2014 15:18
Gdybyż przewodnicy tak dbali o przyrodę na terenie KPN prowadzając wycieczki jak tu w komentarzach...
~ 14-09-2014 16:26
Gdybyż AnonimGall napisał choć raz coś z sensem...
~Do 17:30 14-09-2014 20:12
Ale to prawda jest że piszesz bez sensu. Siedzi takie coś przed komputerem całą niedzielę i klepie co mu ślina na język przyniesie. Zamiast obrażać innych sрamerze, popatrz sam na swoje wpisy. A jak masz coś do przewodników, to od tego są odpowiednie służby i twoim obowiązkiem obywatelskim jest im donieść jak zaobserwowałeś nieprawidłowe zachowania. Stawiam jednak na to, że mocny w gębie jesteś tylko anonimowo na forach. Uważaj gościu, nie jesteś anonimowy w internecie, a za te pomówienia możesz kiedyś nieźle beknąć przed sądem.
AnonimGall 14-09-2014 20:22
Człek jest istota błądzącą. Wskaż mi co takiego napisałam bez sensu. I mój drogi, nie da się pisać komentarz bez siedzenia przed komputerem... można na stojąco ale nie uważasz, że to jest bez sensu??? Skąd wiesz, że nie zgłaszałam??? Pomówienia mogą dotyczyć konkretnej osoby??? To ty???? Pewnie, że nie jestem, bo w odróżnieniu od ciebie mam zarejestrowane kont! :D
~Ewа 15-09-2014 0:35
Do AnonimGall: Człowieku, przestań już zaśmiecać fora bezdennie głupimi wpisami. Już ci napisał: Masz coś do przewodników to leć do prokuratury i tam zgłaszaj. oczywiście wszyscy wiemy, że tam straciłbyś język w gębie. Twoje wpisy należą tutaj do najbardziej toksycznych. Nie masz nic mądrego do powiedzenia - to siedź cicho i słuchaj mądrzejszych. Takich opluwaczy bardzo łatwo namierzyć. Skąd się biorą takie hejterki wykorzystujące fora wyłącznie do opluwania innych?
~ 15-09-2014 1:07
Anonim Gall to zawodowy troll jeleniogórskich pоrtali. Na konkurencyjnym pоrtalu też zgarnia dziesiątki minusów za swoje "mondrości". Pisze tylko po to żeby pisać. A że to są pomówienia... Gimbusy o tym przecież nie wiedzą., Dopóki ktoś go nie przyskrzyni za zniesławianie albo nie powiadomi rodziców.
~elzab 15-09-2014 7:28
Odezwali się nocni onaniści. Napiszcie jeszcze coś ciekawego z waszego skromnego repertuaru, smutne, zakompleksione ... z nocnej zmiany. Ani słowa o słoikach? ...
~ 15-09-2014 7:34
Strażnik nocny dorwał się do komputera szefa i udaje że jest kimś innym... Może ma problemy z akceptacją swojej płci? Co, EWA?
~szok 15-09-2014 18:39
.adsl.tpnet.pl 83... A tutaj ujada na gościa ,,AnonimGall'' W innych artykułach nie podobały mu się wpisy ,,klient box...'' i dialog... A tutaj znalazł sobie innego... Co za popapraniec!. Ty nie masz oszołomie nic innego do roboty?????
~brunno 15-09-2014 20:15
Poranny onanista znowu trolluje. Jeden wpis z komputera (IP: .play-internet.pl (94.254.*.*)), drugi z telefonu (IP: gprs516479.centertel.pl (31.61.*.*)) i już pozory "dyskusji" są. Dla naiwnych, bo każdy kto się trochę orientuje w internecie wie, że to jedna i ta sama osoba. Ładnie rozpoczynasz tydzień spamerze.
~ 15-09-2014 21:43
Ten "dialog" to jest sfrustrowany pracownik Poczty Polskiej. Zdradził się niedawno przy okazji innej dyskusji. Może warto byłoby poinformować dyrekcję tej instytucji, co wyczynia w godzinach pracy i poza nimi jeden z ich pracowników w internecie? Na pewno byliby tym bardzo zainteresowani.
~Jureek 15-09-2014 22:10
Przecież te wszystkie obrażające komenty pisze stale jeden troll. Tylko zmienia sieci co chwilę. Raz jest to dialog, raz klient.box, innym razem play-internet. Czasem też pisze z telefonu albo z pracy. To jest chory człowiek, on powinien się leczyć a nie siedzieć przed kompem. Może wkurzył się, że ktoś go kiedyś zdemaskował, gdy tak samo z różnych komputerów produkował pijarowy spam na temat teatru. Teraz wszędzie wietrzy wrogów i spiski. Widać z nim już coraz gorzej, skoro cała neostrada to dla niego jeden użytkownik. Szajba mu uderzyła do głowy na maxa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group