Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7274
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Laury za sprzeciw wobec współczesnych patologii

Czwartek, 5 lutego 2009, 14:37
Aktualizacja: 16:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Laury za sprzeciw wobec współczesnych patologii
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu uczniów odebrało dziś w Młodzieżowym Domu Kultury nagrody i wyróżnienia za udział aż w trzech konkursach dotyczących uzależnień i ekologii. W tym najważniejszym – ekologicznym – młodzi jeleniogórzanie zapoznali się z regulaminem czystości w mieście i uczulali dorosłych, aby nie śmiecili.

Wprawdzie konkursy ogłoszono w ubiegłym roku, jednak dopiero teraz było możliwe wręczenie osobom wyróżnionym toreb pełnych rozmaitych prezentów, w tym maskotek świstaków.

– Nagrodziliśmy tych, których prace zwróciły szczególną uwagę jurorów. Nasi laureaci wzięli udział w konkursie plastyczno-graficznym pod nazwą ; "Stop - uzależnieniom" oraz "Protest pędzlem i myszką”. Szczególnie podkreślamy znaczenie konkursu z zakresu edukacji ekologicznej: "O Czlowieku-Ziemi-Miłości" – mówi Danuta Sitek, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury.

– Napisałam wypracowanie w konkursie ekologicznym. To było opowiadanie o pilocie, który rozbił się na wyspie i został uratowany przez ludzi – mówi Aleksandra Ostrowska ze Szkoły Podstawowej nr 11. W tych samych zmaganiach wzięła udział Kasia Bernacka ze Szkoły Podstawowej nr 7. – Napisałam wypracowanie o ziemi, o jej pięknie i konieczności dbania o czystość – wyjaśnia. Z kolei Azad Abdulajew zgłosił swój rysunek do konkursu „Stop uzależnieniom”. – Starałem się przekazać, jak szkodliwe jest palenie papierosów i picie alkoholu – mówi uczeń Szkoły Podstawowej nr 5.

– Dzieci w różnych formach, graficznej, plastycznej, czy komputerowej, wyrażały swój sprzeciw wobec patologii naszych czasów – wyjaśnia Danuta Sitek. – Podstawą do konkursu ekologicznego była znajomość wśród uczniów jeleniogórskich szkół regulaminu utrzymania czystości na terenie miasta. To niełatwy dokument, ale przekazaliśmy go w przystępny sposób, aby dzieci zrozumiały i zachęcały dorosłych do jego przestrzegania – dodaje D. Sitek.

Organizatorzy podkreślili wysoki poziom nagrodzonych prac, a za wyjątkowo liczny udział pochwalono reprezentację Szkoły Podstawowej nr 10. W nagrodę każdy wyróżniony dostał reklamówkę z prezentami, w tym zabawne maskotki przedstawiające świstaki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group