Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8399
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Latynoskie powitanie Nowego Roku pod Szrenicą

Czwartek, 31 grudnia 2009, 8:51
Aktualizacja: 10:32
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Latynoskie powitanie Nowego Roku pod Szrenicą
Fot. Organizatorzy
Gorące rytmy kubańskiej muzyki, nauka podstawowych kroków salsy, duża dawka kabaretowego humoru, pokaz sztucznych ogni oraz konkursy, w których główną nagrodą jest weekend w pensjonacie. Mowa tu o dzisiejszej imprezie sylwestrowej na terenie parku miejskiego Esplanada w Szklarskiej Porębie.

Organizator, czyli Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, gwarantuje dużo dobrej zabawy oraz najbardziej atrakcyjny program imprezy w regionie. Będzie to wydarzenie plenerowe pod hasłem „LATINO SYLWESTRO”. Jest to koncepcja zabawy sylwestrowej utrzymanej w gorących rytmach latynoamerykańskich, z elementami dźwięków kubańskich, salsy i bębnów.

Impreza startuje o 20.00, a całość poprowadzi Kabaret AdeHaDe ze Starej Kamienicy. Istnieją od 2008 r., z inicjatywy Łukasza Żukowskiego, współtwórcą grupy jest Piotr Trojanowski. Program kabaretu adresowany jest do każdego widza, który chce się dobrze bawić i chociaż na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości. To oni poprowadzą z humorem wszystkie sylwestrowe konkursy.

Jedną z głównych atrakcji imprezy będzie koncert zespołu COCA LOCA. Grupę tworzy ośmiu muzyków, z których sześciu pochodzi z Łodzi, a dwaj pozostali to Peruwiańczycy. Połączyła ich chęć do eksperymentowania kubańskimi rytmami. Podczas występu będzie można usłyszeć instrumenty perkusyjne oraz trąbkę, saksofon czy puzon.

Obok muzyki, którą zapewni także DJ Tom Tom oraz świetnego humoru, zaplanowano też taniec z ogniem, połączony z fajerwerkami. Pokaz wykonają tancerze z grupy IRRBLOSS, którzy będą też spacerować po rozżarzonych węglach. Punktualnie o północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni FIRE SHOW oraz wspólne przywitanie Nowego Roku 2010.

Wstęp na teren imprezy kosztuje 20 złotych od osoby. Na podstawie ważnego biletu będzie można wylosować atrakcyjne nagrody. Do wygrania jest m.in. dwuosobowy pobyt weekendowy w pensjonacie w Szklarskiej Porębie oraz wizyta w SPA. Organizator informuje, że nie będzie można wnieść żadnego alkoholu ani środków wybuchowych. Zakaz narzuca bardzo rygorystyczna ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Poza ogrodzeniem zostaną ustawione punkty gastronomiczne, gdzie będzie można kupić piwo oraz grzane wino.

- Chętnych jest sporo, ale bilety jeszcze są – informuje przedstawicielka MOKSiAL-u. Można je nabyć w miejskiej Informacji Turystycznej oraz przed wejściem na imprezę. Pogoda ma być podobno łaskawa, temperatura nie spadnie poniżej –5 stopni, nie zapowiadano silnego wiatru ani śnieżyc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group