Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7908
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lato z tenisem (za darmo) na kortach przy Sudeckiej

Poniedziałek, 8 lipca 2013, 6:40
Aktualizacja: Wtorek, 9 lipca 2013, 6:51
Autor: Mea
Jelenia Góra: Lato z tenisem (za darmo) na kortach przy Sudeckiej
Fot. Mea
Zajęcia z tenisa ziemnego z instruktorami dla dzieci i młodzieży odbywają się w tygodniu od godz. 10.00 do 12.00. – Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki gry w tenisa ziemnego. Udział jest bezpłatny – mówił Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

Od godz. 8.00 do godz. 15.00 w dni powszednie korty oraz sprzęt są udostępniane dzieciom i młodzieży za darmo. W tym czasie osoby dorosłe mogą korzystać z kortów tenisowych, ale odpłatnie. Godzina gry kosztuje 10 zł. W godzinach od 15.00 do 21.00 koszt to 20 zł. Bezpłatnie od godz. 8.00 do 21.00 można korzystać z kortu, na którym jest ściana do gry w tenisa samemu.

– Mamy do dyspozycji dziewięć kortów, które chcemy by tętniły życiem – podkreślał Ireneusz Taraszkiewicz.
Ok. 30 dzieci już korzysta bezpłatnie z boiska, rakiet, piłek oraz szkolenia instruktorów. – Uczestników zajęć podzieliliśmy na dwie grupy. Starszych i bardziej zaawansowanych w grze oraz młodszych, dla których organizujemy również zabawy ogólnorozwojowe – powiedział Paweł Skoczek, trener tenisa ziemnego.

Dzieci są zachwycone akcją „Lato z tenisem”, podczas której jest czas na naukę oraz zabawę. – Uczymy się grać w tenisa, ale jest też dużo zabaw i gier np. w berka, lawinę, czy też myśliwego. Dopiero zaczęłam chodzić na zajęcia, ale już potrafię odbijać piłkę przez siatkę. Trenuję również w domu. Bardzo mi się tu podoba, dlatego mam zamiar przychodzić na zajęcia do końca wakacji, a nawet w przyszłym roku – mówiła 9-letnia Zuzanna z Jeżowa Sudeckiego.

- Instruktorzy są bardzo mili i fajnie tu sobie ćwiczymy grę w tenisa. Poznałem też wiele koleżanek i kolegów. Mógłbym przychodzić na te zajęcia przez cały rok – podkreślał 9-letni Szymon z Jeleniej Góry.

Rodzicom również podoba się akcja MOS-u.- Moja 13-letnia córka Róża chodzi tu na wakacyjne zajęcia z tenisa ziemnego już od trzech lat. Dzieci są pod opieką instruktorów, są w ruchu, bawią się, a przy okazji uczą technik tej wspaniałej gry. Również mój młodszy, 7-letni syn Gniewek od tego roku zapisał się na zajęcia - mówił Robert Mierzwa z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
148
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group