Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4094
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lato na basenie, przy ognisku lub z pizzą

Czwartek, 30 lipca 2009, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: Nat
JELENIA GÓRA: Lato na basenie, przy ognisku lub z pizzą
Największym uznaniem cieszy się otwarty basen znajdujący się przy ulicy Sudeckiej.
Fot. TEJO
Zbliża się półmetek wakacji. Co robią młodzi letnicy, którzy nie wyjeżdżają z miasta na kanikułę? W Jeleniej Górze nie mają zbyt wielu zajęć, rozrywek, atrakcji, by z chociaż lekkim urozmaiceniem spędzić te dwa wolne miesiące od szkoły i wrócić z powrotem do jej ławek będąc pełnym energii i zapału do pracy.

Według małej ankiety, którą Jelonka.com przeprowadziła na półmetku wakacji zadając kilkunastu młodym ludziom pytanie: „Co młodzież robi w Jeleniej Górze latem?” można wywnioskować, że największym uznaniem cieszy się otwarty basen znajdujący się na ulicy Sudeckiej.

Podczas słonecznych i upalnych dni większość młodych mieszkańców spędza tam miło letni czas pluskając się w wodzie, bawiąc się i opalając. Organizowane są też turnieje w siatkówce plażowej czy zawody pływackie. Wybranie się na basen jest dobrym rozwiązaniem na spędzenie kilku wakacyjnych dni biorąc pod uwagę, że sprzyja nam pogoda. W takim razie co młodzież robi podczas dni pochmurnych ?

Według ankietowanych najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie ogniska, posiedzenie z przyjaciółmi w parku, wybranie się do knajpki na pizzę, deser lodowy czy pójście do kina. Natomiast podczas ulewy najczęściej pozostaje dom i gra komputerowa, oglądanie telewizji lub odwiedziny znajomych.

Tak właśnie wyglądają zajęcia naszych młodszych mieszkańców podczas wakacji w Jeleniej Górze. Nikt nie wspomniał o koncertach czy imprezach plenerowych. Dlaczego? Ponieważ w porównaniu do innych miast Polski w Jeleniej Górze zbyt wiele latem ich nie ma.

Młodzi muszą sami „kombinować”, jak spędzić kolejny, nudny i monotonny dzień w mieście nie dostając przy tym żadnych propozycji. Jedna z ankietowanych powiedziała, że świetnym pomysłem byłaby organizacja co pewien czas jakiejś wycieczki w góry czy choćby do sąsiednich Czech. Na pewno znalazłoby się wiele chętnych, którzy pojechaliby chociaż na chwilę zobaczyć inny zakątek od tego, który widzi się co dzień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
855
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group