Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 6106
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łamanie charakterów

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 22 czerwca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Strzelanie, wyczerpujące marszobiegi, szkolenie graniczne na manewrach wojskowych.

Tak spędzała czas przed wakacjami młodzież z klas o profilu obronnym z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubomierzu.
Dyrekcja placówki oraz komendant Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej zorganizowali dla uczniów obóz wojskowy nad Jeziorem Złotnickim w Karłowicach.

– Młodzi ludzie mieli możliwość skonfrontowania zdobytej w szkole wiedzy teoretycznej z rzeczywistością. Program zajęć był bardzo bogaty: znalazło się w nim min.: szkolenie graniczne, prowadzenie działań przeciwdywersyjnych, sposoby prowadzenia rozpoznania, strzelanie czy szkolenie przedmedyczne – poinformowała kpt. Agata Hałat z ŁOSG.

Były też kilkunastokilometrowe marszobiegi, gdzie łamano najbardziej zatwardziałe charaktery. Po południu organizowane były zawody pływackie i ogniska.

Pomimo wyczerpania oraz kilku siniaków, zadrapań, odcisków i niegroźnych ran (głównie po kleszczach) wszyscy z wielkim żalem opuszczali obóz – dodaje kpt. A. Hałat.

Szkoła w Lubomierzu jest jedyną placówką w Jeleniogórskiem szkolącą adeptów służb mundurowych. Absolwenci placówki mają duże szanse, aby znaleźć pracę w formacjach Straży Granicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group