Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6196
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Łaknąć” w II etapie „Czytajmy dramaty!”

Wiadomości: Region
Sobota, 31 października 2015, 10:18
Aktualizacja: 10:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Organizator
W II etapie Konkursu „Czytajmy dramaty!” nadesłano 18 propozycji autorstwa takich dramatopisarzy, jak m.in. Zbigniew Herbert, Wiesław Myśliwski, Martin McDonagh, Julia Holewińska. Jury aktorskie w składzie: Bartosz Bulanda, Magda Drab (przewodnicząca), Joanna Gonschorek, Bogdan Grzeszczak, Magda Skiba i Albert Pyśk zdecydowaną większością głosów wybrało do realizacji w formie dramatyzowanego czytania dramat „Łaknąć” Sarah Kane w przekładzie Iwony Libuchy.

Sztuki Sarah Kane i sama postać autorki wzbudziły szerokie zainteresowanie w świecie teatru, znane są ich głośne realizacje, jednak dotychczas nie były one prezentowane na legnickiej scenie – argumentowali jurorzy, podkreślając rangę artystyczną tego dramatu.

Czytanie sztuki Sarah Kane Łaknąć w którym wezmą udział aktorzy legnickiego teatru Bartosz Bulanda, Magda Drab, Joanna Gonschorek, Bogdan Grzeszczak, Magda Skiba i Albert Pyśk wyreżyseruje Konrad Dworakowski.

Konrad Dworakowski (ur. 1975) jest aktorem, reżyserem, scenografem teatralnym. W ciągu trwającej od 1998 roku aktywności scenicznej przygotował ponad 30 premier na scenach lalkowych i dramatycznych całej Polski, m.in. „Pippi Pończoszankę” w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie (2008), „Historię występnej wyobraźni” (2010) oraz „Balladyny i romanse” (2013) w łódzkim Teatrze Pinokio, „Mikrokosmos” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy (2011). Jego przedstawienia wielokrotnie nagradzano na krajowych festiwalach. Od 2009 roku Dworakowski pełni funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Pinokio w Łodzi.

Czytania sztuki „Łaknąć” odbędą się w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy (6 listopada), Jeleniogórskim Centrum Kultury (7 listopada) i Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu (8 listopada), Wszystkie o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group