Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6525
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łagodność ostrego ministra - felieton

Wiadomości: Polska
Niedziela, 16 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. AP
Chyba większość jeleniogórskich maturzystów, zwłaszcza z liceów ogólnokształcących, nie ma powodu, aby cieszyć się z amnestii ogłoszonej przez Romana Giertycha. Po prostu, z małymi wyjątkami, zdała egzamin dojrzałości.

Ci, którzy nie zdali, za amnestię ogłoszoną przez kontrowersyjnego (do niedawna) ministra oświaty być może będą chcieli mianować go premierem. Zdanie oblanej matury to dla nich prezent zupełnie niespodziewany.

Co prawda termin „amnestia” w tym przypadku jest dość niefortunny. Kojarzy się raczej z darowaniem kary odsiadywania wyroku w więziennej celi niż z patrzeniem z przymrużeniem oka na brak jednego punktu na dwóch egzaminach podczas maturalnych wysiłków.

Przeciwko niespodziewanej łagodności znanego z uporu i umiłowania patriotycznej tradycji ministra Giertycha protestują członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Organizacji znanej z umiłowania do gwarancji socjalnych dla pedagogów, miłości do Karty Nauczyciela i wielu przywilejów dla tej grupy zawodowej – co jest bezsporne – pochodzących jeszcze z lat PRL.
Niektórzy jej przywódcy, nie podam, w którym mieście, sami nie potrafią poprawnie się wysłowić, bo nauczali – na przykład – poprawności w wykonywaniu przewrotu w przód – ale… w jedności nauczycielskiej siła.

Twierdzą, że takie giertychowskie uprzywilejowanie dla uczniów obniży jeszcze bardziej opinię o polskiej oświacie. A i tak nie jest ona najlepsza, choć na pewno polski system edukacyjny stoi znacznie wyżej od amerykańskiego.

Związkowcy podkreślają, że w wielu przypadkach ministerialna „amnestia” podważy wysiłek nauczania samych nauczycieli. Ci twierdzą, że nauczają dobrze, a uczniowie maturę oblewają. Teraz to właśnie uczniowie są bohaterami, bo dzięki ministerialnej decyzji egzamin zdali, choć rzeczywiście go nie zdali.
Nielogiczne to, ale taka prawda.

Osobiście nie darzę rzeczonego pana ministra sympatią. Zresztą chyba nikogo na tym stanowisku nie można lubić od wielu lat. Co jeden chciał naprawić, to drugi zepsuł, a wszyscy po równo namieszali.

Może nie byłoby tego zamętu, gdyby maturę pozostawić w dawnym porządku (oczywiście bez matematyki), a nie kombinować jak koń pod górę, spuszczając odpowiedzialność na następców i umywając ręce od mokrej roboty.

W sumie ofiarami tej urzędniczej żonglerki na ministerialnym poziomie są zupełnie niewinni maturzyści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~JM 16-07-2006 9:30
To jedno z większych świństw jakie zrobił minister Roman a w szczególności w stosunku do tych którzy zdali "normalnie" maturę. Dlaczego na przykład inny minister nie może tak zrobić że osoba która zdała egzamin testowy na prawo jazdy a nie zdała jazdy ma zaliczony egzamin na prawo jazdy przecież to praktycznie to samo.
~jack 16-07-2006 12:54
Minister Giertych również dostał świadectwo maturalne w prezencie.
~Z autopsji 16-07-2006 14:10
Widzę ogólne zidiocenie w tym Krju, bo nawet nie mówi się Polska, w Polsce o Polsce, tylko w tym kraju, w tym państwie. Niektórym przez gardło nie może przejść słowo Polska, bo to chyba niepoprawnie politycznie. Ale do rzeczy. Ostatnio jest mogne że co by pan Giertych nie zrobił to jest złe, okropne itd. To samo nasz Rząd. A w szczególny zachwyt wszyscy ci dobrzy Polacy wpadaja jak obsobacza się i opluwa Polskę i jej Naród. Krytyka jest wskazana ale nie krytykanctwo. Wszelkie wątpliwości, niejasności, dyskusje, ewntualne pretensje załatwiajmy wewnątrz Polski a nie ostentacyjnie na zewnątrz. Pozdrwawiam wszystkich moich kochanych Rodaków Polaków.
~"zidiociały" 16-07-2006 17:45
"z autopsji" - ale brednie wypisujesz... Jak czytam takie wypociny, to aż mi się niedobrze robi. Nędzna prowokacja.
~autohton 16-07-2006 18:53
To możesz zwrócić niestrawione proteiny. A tak nawiasem mówiąc dobre mano sobie nadałeś. I jeszcze jedno, mamusia i tatuś dali jeść, pić i kieszonkowe? Bądź grzeczny.
~tomecky 16-07-2006 19:26
A ja uważam, że następnym ruchem Jego Głupkowatości Giertycha będzie wprowadzenie ustawy która spowoduje iż żeby zostać magistrem nie będzie potrzebna matura.Większej bredni jak to co zrobił to nie było w naszym kraju na przełomie wieków.Czyli matura jest teraz tyle warta ile zwykły sprawdzian.Żenada
~"zidiociały" 16-07-2006 20:51
A cóż to za słowo "autohton"? Mi mamusia i tatuś dali jeść, pić i kieszonkowe, a tobie nawet słownika ortograficznego nie kupili, ty wielki wykształcony patrioto - "autohtonie"...
~lukas 17-07-2006 1:23
Przeciwko niespodziewanej łagodności znanego z uporu i umiłowania patriotycznej tradycji ministra Giertycha protestują członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Organizacji znanej z umiłowania do gwarancji socjalnych dla pedagogów, miłości do Karty Nauczyciela i wielu przywilejów dla tej grupy zawodowej – co jest bezsporne – pochodzących jeszcze z lat PRL. Niektórzy jej przywódcy, nie podam, w którym mieście, sami nie potrafią poprawnie się wysłowić, bo nauczali – na przykład – poprawności w wykonywaniu przewrotu w przód – ale… w jedności nauczycielskiej siła. I wreszcie ktoś sie ze mną zgadza,ZNP powinna być zdelegalizowana bo zagraża państwu,nie GIERTYCH
~zzx 17-07-2006 8:39
Do piszącego ten artykuł. Pan jest redaktorem, Pan nie może oczywiście służbowo czuć sympatii czy atypatii do Giertycha czy do kogokolwiek innego. Pan ma przekazać informację i na tym koniec. Pan tak jak redaktorzy Gazety Wyborczej swoim czytelnkiom "ludziom nadzwczaj inteligętnym i myślącym" sugerują jak mają myśleć i kogo mają popierać.
~toja 17-07-2006 9:10
Posrawiam wszystkich Polaków!
~maturzysta 17-07-2006 12:09
Giertych Ty lobuzie wsadzimy Ci ... w buzie Gierrrrtycchh lobuzie wsadzimy Ci... w buzie!!!!Co to za chory pomysl jakie amnestie ludzie wezcie sie popatrzcie na to co robicie przeciez to jakas paranoja co sie dzieje w tym kraju jak skoncze studia spier*** za granice kiedy tylko bede mogl chory kraj=(...brak pytan z mojej strony
~do zzx 17-07-2006 22:20
Uprzejmie zapraszam do zapoznania się z definicją formy dziennikarskiej, jaką jest felieton. Pozdrawiam. Autor.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group