Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3080
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łabędzia łąka przy stawie Mickiewicza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 8 stycznia 2008, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zgłodniałe łabędzie wychodzą z popularnej glinianki na pobliską łączkę. Dołączają do nich kaczki. Są tak oswojone, że podchodzą do ludzi i nie boją się, żądając czegoś do jedzenia.

Co ciekawe, część stawu nie jest skuta lodem i łabędzie mają co jeść, ponieważ pobliscy mieszkańcy nie skąpią im resztek. Czasami nawet do przesady: wysypują do wody i na jej brzegi zawartość kubłów na śmieci z pozostałościami obiadów, czyli – na przykład – kośćmi po kurczaku.

To fatalnie wpływa na czystość, zarówno wody jak i brzegów popularnego „Hycla”. I nie zaspokaja ptasiego głodu. Z natury dzikie łabędzie tak się do ludzi przyzwyczaiły, że zatraciły instynkt. – Gdyby nadeszła mroźna zima, bez pomocy człowieka nie są w stanie przeżyć – zauważa Magdalena Wołkowska, ornitolog i znawczyni ptasich obyczajów.

Prognozy meteorologów są jednak optymistyczne zarówno dla ptaków jak i miłośników łagodnej zimy. Nadchodzi odwilż i ocieplenie, które potrwa co najmniej kilka dni.
Wszystko wskazuje na to, że łabędzie wrócą do swojego naturalnego środowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~_rymcycymcy____ 8-01-2008 9:53
Towarzystwo przyjeżdża co niedzielę całymi rodzinami, wali odpady kuchenne. Biedne ptaszyska już nie mogą patrzeć na ten syf więc poszły poszukać coś konkretnego. Podpowiem jeszcze, że gdyby tak reporter przysiadł bliżej wody, to wyłażą tam całe stada szczurów wyhodowanych jakby przy okazji. Materiał byłby ciekawszy, bo jest ich więcej niż tych ptaków ;)
~aa 8-01-2008 11:59
Ciekawe gdzie to jest
~ 8-01-2008 15:06
z tymi szczurami to fakt dziwię sie ze żadne słuzby nie zajmują sie tymi intruzami a jest ich dosłownie full i stale przybywa one też już prawie są oswojone
KochaS833 9-01-2008 6:35
Do aa: To jest przy pawilonie Intermarche na ulicy Morcinka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group