Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7038
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Kwitnie wielkanocna kontrabanda

Czwartek, 5 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 5 kwietnia 2007, 14:52
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Kwitnie wielkanocna kontrabanda
Fot. ŁOSG
Siedem tysięcy paczek papierosów u przemytnika symulanta.

Wzmożony ruch przedświąteczny na przejściach granicznych próbują wykorzystać przestępcy. Pogranicznikom udało się zapobiec szmuglowi papierosów oraz alkoholu.

W nocy z środy na czwartek po pościgu pogracznicy zatrzymali mężczyznę, który usiłował nielegalnie przewieźć przez granicę siedem tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przestępcą okazał się 31-letni mieszkaniec Opolna Zdrój.
Część pudełek z papierosami miała czeskie znaki akcyzowe.
Warta ponad 35 tys. zł tytoniowa kontrabanda została zabezpieczona w placówce Straży Granicznej w Bogatyni.

– Przemytnik w trakcie wyjaśnień składanych funkcjonariuszom nagle zaczął się dziwnie zachowywać, zaczął uskarżać się na zły stan zdrowia – poinformowała por. Jolanta Woźniak z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Straż wezwała pogotowie ratunkowe, które przewiozło zatrzymanego do szpitala. Tam wykonano mężczyźnie badanie EKG, które potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia funkcjonariuszy: zły stan zdrowia był symulowany.
Badanie lekarskie wykazało, że mężczyzna jest okazem zdrowia, a symulowana choroba miała mu pomóc uniknięcia odpowiedzialności.

W ręce pograniczników z Polski i Czech, podczas wspólnej kontroli wpadł również 60-letni mieszkaniec Ścinawy. Próbował przewieźć nielegalnie przez granicę wyroby alkoholowe warte ponad dwa tysiące złotych.
Mężczyzną zajęła się policja czeska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group