Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8042
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kurs samoobrony dla pań skończył się – będzie kolejny

Sobota, 5 lipca 2014, 8:47
Aktualizacja: 8:50
Autor: 112
Jelenia Góra: Kurs samoobrony dla pań skończył się – będzie kolejny
Fot. KMP Jelenia Góra
Zakończył się kursu samoobrony dla kobiet, realizowany w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”, którego organizatorem była policja jeleniogórska. Panie, które dotrwały do końca kursu otrzymały certyfikaty.

Kurs ten cieszy się zainteresowaniem wśród pań i w tym roku chęć udziału w zajęciach wyraziło 35 pań, które wczoraj otrzymały certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Certyfikaty uczestniczkom wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Ryszard Modrzyk.
Patronat honorowy nad programem objął prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Zajęcia praktyczne odbyły się w sali gimnastycznej w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu w Jeleniej Górze. Na zajęciach uczestniczki ćwiczyły pod nadzorem wyszkolonych instruktorów: asp. Dariusza Pawilkowskiego oraz sierż. sztab. Marcina Bajka podstawowe techniki samoobrony. W ramach kursu odbyły się również zajęcia z psychologiem policyjnym oraz z funkcjonariuszem ds. prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Z uwagi na duże zainteresowanie kursem planowana jest jego kolejna edycja – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group