Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 4965
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kurs samoobrony dla kobiet – zapisz się!

Środa, 14 kwietnia 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
Jutro o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ulicy Nowowiejskiej 43 odbędzie się spotkanie organizacyjne kobiet, które chciałby zapisać się na kurs samoobrony. Pierwsze zajęcie odbędą się od 19 kwietnia, potrwają do końca maja. Weźmie w nich udział około 30 – 40 pań w wieku od 16 lat wzwyż.

Dwanaście zajęć po dziewięćdziesiąt minut każde odbędzie się w ramach programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście” – kurs samoobrony dla kobiet, realizowanego przez jeleniogórską policję.

- Głównym celem kursu samoobrony, jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby, odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Specjalistyczne zajęcia, są w stanie przygotować praktycznie każdego człowieka, do odparcia agresywnego ataku. Przy czym, pod pojęciem „odparcia ataku” należy również rozumieć sytuacje, w których sprawca na skutek działań napadniętego odstępuje od swojego zamiaru – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zajęcia te mają na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczestniczek kursu, nauczenie się prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także podniesienie świadomości prawnej w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich. W ramach kursu odbędą się wykłady i zajęcia samoobrony, które poprowadzi instruktor walki wręcz, prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, jak również wykłady i ćwiczenia przygotowane przez policyjnego psychologa.

- Kurs jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest w nim ograniczona. O uczestnictwie w kursie decydować będzie kolejność zgłoszeń kandydatek. Dodatkowe informacje dotyczące kursu można uzyskać pod numerami telefonów -75/75-20-527 od funkcjonariusza, który prowadzić będzie zajęcia lub w sekretariacie nr 75/75-20-526 – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu od godziny 17.00 na sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze przy ul. Sudeckiej. Patronat honorowy nad programem objął Prezydent Jeleniej Góry – Marek Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
304
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group