Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 4250
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kupcy walczą o czystość przy targowisku

Piątek, 19 sierpnia 2011, 7:28
Aktualizacja: 7:39
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kupcy walczą o czystość przy targowisku
Fot. Angela
Na terenie przylegającym do Biedronki nieopodal targowiska Zabobrze, którego właścicielem jest firma Gold z Kamiennej Góry, codziennie rozkładane są stragany z warzywami i innymi produktami. Zdaniem kupców z Zadobrza, handlarze zostawiają tam hałdy nieczystości.

Od czasu przejęcia Targowiska Zabobrze przez kupców, którzy utworzyli spółkę, przedsiębiorcy walczą o zmianę wizerunku ich miejsca pracy. Teren targowiska został ogrodzony i wysprzątany. Zagospodarowano trawniki, udrożniono parkingi i drogę dojazdową. Wybudowany i ogrodzony został też kontener na śmieci. Zdaniem Stanisława Sudoła, prezesa spółki kupieckiej Targowiska Zabobrze, taki ład i porządek burzą kupcy, którzy handlują poza terenem targowiska, obok pawilonu Biedronki.

- Nie ma tam żadnych koszy na śmieci. Codziennie zostaje tam brud i nieporządek. Kilkakrotnie w tej sprawie interweniowała straż miejska. Próbowaliśmy też rozmawiać z właścicielem terenu, na którym rozkładane są te stragany. Początkowo chciał z nami współpracować, ale po jakimś czasie się wycofał. Walczymy o zmianę wizerunku kupców i o klientów, a tymczasem kilka stoik psuje nasz cały obraz – mówi prezes spółki.

Odpowiedzialności za to nie chce wziąć właściciel firmy Gold, z którym telefonicznie próbowaliśmy porozmawiać. Pracownica poinformowała nas, że nie jest upoważniona do udzielania w tej sprawie żadnych informacji, a szef jest zajęty i oddzwoni. Na telefon czekaliśmy, ale nikt do nas nie oddzwonił.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group