Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7854
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kulturomania: Rytm miasta w nutach

Niedziela, 17 listopada 2013, 7:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 listopada 2013, 7:36
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Kulturomania: Rytm miasta w nutach
Fot. Mestra
Późnojesienną sobotnią porą (16.11) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” zabrzmiała muzyka inspirowana bluegrassem i brzmieniami irlandzkimi, która porwała w muzyczną podróż tłumnie zgromadzoną publiczność. Wszystko za sprawą Tomasza Pierzchniaka i jego autorskiego projektu „Kulturomania – Rytm Miasta”.

Koncert, zrealizowany w ramach cyklu „Scena bliżej nas” i dofinansowany z budżetu Miasta Jelenia Góra, był debiutanckim występem zespołu, który powstał z inicjatywy Tomasza Pierzchniaka, będącego jednocześnie kompozytorem i aranżerem wszystkich utworów. W zespole Kulturomania towarzyszą mu: Janusz Nykiel - skrzypce, Ewa Mutkowska -€skrzypce, Marta Mutkowska - skrzypce, Anna Stagenalska - altówka, Robert Wróblewski - akordeon, Tomasz Kujawa - instrumenty perkusyjne.

Muzycy zaprosili zebranych widzów w muzyczną podróż, wypełnioną brzmieniami miasta, które od zawsze inspirowało artystów swoimi kolorami, dźwiękami i pulsem. Na podróż przedstawiającą elementy miasta - architekturę, samochody, ludzi, ruch, a przede wszystkim Rytm Miasta.

– Inspiruje mnie wiele gatunków muzycznych i jest to jeden z projektów, który chcę realizować. Któregoś dnia napisałem kilka bluegrassowych kawałków, utworów inspirowanych muzyką irlandzką i poszukałem akustycznego składu, który mógłby to zagrać – mówi Tomasz Pierzchniak. Wspomina, że najtrudniejszą rzeczą podczas prób było zebranie wszystkich muzyków razem w jednym czasie. – I przekonanie do swoich idei – śmieje się.

W najbliższym czasie zespół planuje nagranie płyty oraz kolejny koncert, który prawdopodobnie odbędzie się w filharmonii na początku roku.

Koncert był transmitowany przez strimeo.tv

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group