Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6325
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kulinarna Wiosna w Karpaczu

Niedziela, 17 marca 2013, 8:42
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2013, 8:44
Autor: Org
Aż dwa konkursy gastronomiczne odbędą się w Zespole Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego. 22 marca br. odbędzie się regionalny etap konkursu gastronomicznego „Smaki Dolnego Śląska i Dolnej Saksonii”. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Konkurs organizowany jest z okazji 20 lecia partnerstwa Dolnego Śląska i Dolnej Saksonii. Drugi konkurs zaplanowano na 22–23 kwietnia.

W konkursie smaków Dolnego Śląska weźmie udział 12 zespołów ze szkół gastronomicznych województwa dolnośląskiego, w tym reprezentacja Technikum w Karpaczu w składzie: Izabela Bratek, Andrzej Fudała, Jędrzej Borotko.Konkurs wyłoni 3 zespoły, które wezmą udział w konkursie finałowym z udziałem 3 drużyn z Dolnej Saksonii. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród tego samego dnia w auli szkoły o godz.17.00.

W dniach 22-23 kwietnia br. w szkolnej pracowni gastronomicznej odbędzie się kolejna edycja ,,Młodzieżowych Mistrzostw Kucharzy Karkonoszy” organizowanych przez Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze, Urząd Miejski w Karpaczu oraz Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze. Poprzednia edycja również odbyła się w naszej szkole, a drużyna z Karpacza zajęła 4 miejsce na 11 drużyn.

Umiejętności i wiedza nabyte podczas konkursów znacznie podnoszą kwalifikacje uczącej się w naszej szkole młodzieży. Najlepsi uczniowie nie mają problemów ze znalezieniem pracy w czasie sezonu turystycznego. Mimo, że szkoła kształci kucharzy dopiero od 2010 r. według pracodawców wykazują się oni dużą kreatywnością i stosują w swojej pracy nowe rozwiązania stosowane w branży gastronomicznej. Źródło: www.karpacz.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group