Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8832
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto zbuduje termy?

Poniedziałek, 12 lipca 2010, 9:11
Aktualizacja: 18:04
Autor: TEJO/Angela
JELENIA GÓRA: Kto zbuduje termy?
W słynących z gorących źródeł Cieplicach baseny termalne są dostępne tylko w uzdrowisku.
Fot. TEJO
Do 23 lipca miasto czeka na oferty w przetargu na roboty budowlane dla projektu „Termy Cieplickie – Dolnośląskie Centrum Rekreacji Wodnej”.

W kwietniu zakładano optymistycznie, że prace przy budowie term cieplickich ruszą w czerwcu. Rzeczywistość nieco skorygowała zamierzenia. Na wyłonienie wykonawcy trzeba będzie jeszcze poczekać co najmniej dwa tygodnie.

Prace przy termach będą przebiegały dwustopniowo. – Jeden wykonawca zajmie się tak zwanym odgłowicowaniem odwiertów, czyli technicznym ich przystosowaniem, aby móc z nich czerpać wodę termalną. Drugi postawi cały obiekt.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 2013.

Termy mają być gotowe pod koniec przyszłego roku. Zespół basenów zostanie zbudowany przy Parku Zdrojowym na byłym terenie fabryki PM Poland . Szacuje się, że każdego roku z zespołu basenów z rozmaitymi atrakcjami skorzysta około 200 tys. mieszkańców i turystów.

Kąpać się będą w wodach termalnych o właściwościach leczniczych.Na parterze obiektu ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji.

Basen rekreacyjny będzie wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gejzery, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw.

Na poziomie piętra + 4,00 pojawi się zespół gastronomiczne z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa. Poziom + 6,00 ma zostać zarezerwowany na zaplecza socjalne dla pracowników i salę wielofunkcyjną. Szacuje się, że pracę w tym obiekcie znajdzie kilkudziesięcioosobowa załoga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group