Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2528
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto przygotuje projekty przebudowy mostów

Niedziela, 31 lipca 2016, 8:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 11:45
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kto przygotuje projekty przebudowy mostów
Fot. Angelika Grzywacz-Dudek
W ostatnich dniach ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy dwóch jeleniogórskich mostów, które spośród 100 innych, są w najgorszym stanie. Chodzi o obiekty przy ul. Mickiewicza oraz na ul. Podwale. Oferty można składać do 8. sierpnia br., a cała dokumentacja ma być gotowa do końca tego roku.

Jak już pisaliśmy, przegląd techniczny jeleniogórskich mostów wykazał potrzebę natychmiastowej przebudowy co najmniej kilku z nich.

- Poza wiaduktem w ulicy Goduszyńskiej, który będzie przebudowywany od wtorku (2.08) oraz mostu przy ul. Cervi, który chcemy rozebrać jeszcze w tym roku, pilnie potrzebna jest przebudowa obiektów nad potokiem Pijawnik w ciągu ulicy Mickiewicza oraz nad kanałem Młynówka w ciągu ulicy Podwale w Jeleniej Górze – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – W tym roku znajdą się jednak pieniądze tylko na opracowanie dokumentacji projektowej, a prace rozpoczną się najwcześniej w roku 2017 – dodaje Czesław Wandzel.

W kolejce do pilnego remontu czekają również mosty przy ul. Młyńskiej 21 i 41, na drodze wewnętrznej przy ul. Wrocławskiej 93, a także kładki przy ul.: Warszawskiej i Francuskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group