Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 5748
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto przygotuje projekty przebudowy mostów

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 31 lipca 2016, 8:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 11:45
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz-Dudek
W ostatnich dniach ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy dwóch jeleniogórskich mostów, które spośród 100 innych, są w najgorszym stanie. Chodzi o obiekty przy ul. Mickiewicza oraz na ul. Podwale. Oferty można składać do 8. sierpnia br., a cała dokumentacja ma być gotowa do końca tego roku.

Jak już pisaliśmy, przegląd techniczny jeleniogórskich mostów wykazał potrzebę natychmiastowej przebudowy co najmniej kilku z nich.

- Poza wiaduktem w ulicy Goduszyńskiej, który będzie przebudowywany od wtorku (2.08) oraz mostu przy ul. Cervi, który chcemy rozebrać jeszcze w tym roku, pilnie potrzebna jest przebudowa obiektów nad potokiem Pijawnik w ciągu ulicy Mickiewicza oraz nad kanałem Młynówka w ciągu ulicy Podwale w Jeleniej Górze – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – W tym roku znajdą się jednak pieniądze tylko na opracowanie dokumentacji projektowej, a prace rozpoczną się najwcześniej w roku 2017 – dodaje Czesław Wandzel.

W kolejce do pilnego remontu czekają również mosty przy ul. Młyńskiej 21 i 41, na drodze wewnętrznej przy ul. Wrocławskiej 93, a także kładki przy ul.: Warszawskiej i Francuskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~do Angeliki 31-07-2016 9:41
Aby pisać jakieś artykuły trzeba mieć jakiś zasób wiedzy ogólnej, a nie pisać bzdury. Bo w Goduszynie będzie remontowany wiadukt a most. Poducz się czym te dwie budowle różnią się od siebie. Bo po takim artykule wychodzisz na tłuka.
~??? 31-07-2016 9:45
A może to pan Wandzel jest tłukiem, bo Ona przytacza jego słowa wypowiedzi. Co za wstyd i to dyrektor MZDiM. Czym jest most a czym wiadukt panie Wandzel?
~II sort 31-07-2016 11:14
Polska to jednak biedny kraj, bo przez ( bez mała) 70 lat nie można było zapobiegawczo remontować mostów - albo bardzo bogaty, by zabierać (projektować) się do budowy zupełnie nowych? Mosty to element strategiczny, może pan Macierewicz "weźmie" sprawę w swoje ręce...
~zczczcz 31-07-2016 13:58
a most w cieplicach przy termach jest w idealnym stanie, że tylko w jedną stronę można nim przejeżdzać?
~ 31-07-2016 19:47
a co nas to obchodzi kto i jak, płacimy podatki na aparat państwowy więc ma być zrobione szybko i dokładnie i przede wszystkim bez zawracania nam gitary
~herb jg 31-07-2016 22:23
mam tylko nadzieję, że przy okazji remontu mostu w ciągu ul. Podwale, który spowoduje zapewne zamknięcie tej ulicy, za jednym razem urzędnicy tak przeprowadzą remont okolicznych ulic dojazdowych, aby kretyńskie światła obok nowej galerii zniknęły raz na zawsze, obok mostu tak wygospodarują miejsce, aby zrobić przejście podziemne (skoro kładka nad ulicą podobno jakiemuś konserwatorowi zabytków się nie podobała), a na skrzyżowaniu z os. Robotniczym wybudowane zostało rondo!!! Wiem, że nadzieja płonna, ale może choć raz urzędnicy wykażą się odrobiną rozsądku...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group