Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4160
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto fałszuje na "Rondzie"

Wtorek, 12 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 15:48
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Czy Rada kupiecka, skupiająca ponad stu kupców z targowiska „Rondo”, manipuluje podpisami zbieranymi wśród właścicieli straganów i pawilonów? Kazimierz Wilk nie ma wątpliwości, że tak.

- Mam oświadczenia niektórych kupców, którzy twierdzą, że ich podpisy zostały sfałszowane. Sprawa już trafiła do prokuratury - zapewnia Kazimierz Wilk. - Na własne dzieci mogę przysiąc, że na liście nie ma żadnych fałszerstw - zapewnia Danuta Wójcik, przewodnicząca rady kupieckiej.

Poszło o listę, którą rada kupiecka przedstawiła prezydentowi przy okazji niedawnej sesji rady miasta, gdzie gorącym tematem stała się osoba Kazimierza Wilka, zarządcy targowiska, oraz jego ostanie decyzje odnośnie lokalizacji nowych pawilonów. Wtedy na ręce prezydenta trafiła lista kupców - na której podpisali się pod protestem „przeciwko łamaniu praw kupieckich oraz uprawianiu prywaty przez prowadzącego targowisko” - lista potwierdzająca wybór Danuty Wójcik na przewodniczącą rady kupieckiej. Pierwsza lista zawierała 138 nazwisk i opatrzona była datą 25 IX 2004. - Przedstawiliśmy te listy po tym, jak zakwestionowano prawo rady kupieckiej do reprezentowania przedsiębiorców z targowiska - wyjaśnia Danuta Wójcik, dodając że od początku było jasne, kiedy lista, powstała.

To jest tak, że kupcy podpisali się kiedyś pod czymś innym, a teraz to się wykorzystuje przy zupełnie innej okazji, w innym celu - mówi Kazimierz Wilk. Dodaje, że to właśnie ta lista wpłynęła po części na tych radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem o wycofanie się z nim z umowy o dzierżawę targowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group