Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 11 stycznia
Imieniny: Feliksa, Honoraty
Czytających: 16618
Zalogowanych: 104
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto do Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych?

Środa, 26 sierpnia 2015, 9:01
Aktualizacja: 9:06
Autor: UM – komunikat
Jelenia Góra: Kto do Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych?
Fot. Archiwum
Prezydent Miasta Jeleniej Góry informuje o możliwości zgłaszania przez organizacje pozarządowe i fundacje działające na terenie Miasta Jeleniej Góry po jednym kandydacie na członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Jeleniej Góry celem uzupełnienia składu.

Pisemne zgłoszenia kandydatów z uzasadnieniem należy składać na adres: Urząd Miasta Jelenia Góra Wydział Dialogu i Spraw Społecznych Plac Ratuszowy 58, 58-500 Jelenia Góra, w terminie do 07 września 2015 r. do godz. 15:30

Informacja została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego (Dz.Urz. 2015 poz. 3480, data ogłoszenia 20 sierpnia 2015; jednolity identyfikator aktu: http://edzienniki.duw.pl/duw/ActDetails.aspx?year=2015&poz=3480)

Rada jest organem opiniodawczo-doradczym Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Do zakresu Działania Rady, które nakłada jej ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721), należy:
1) inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do:
a) integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,
b) realizacji praw osób niepełnosprawnych,
2) opiniowanie projektów programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych;
3) ocena realizacji programów;
4) opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę miejską pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Sonda

Co myślicie o opłatach klimatycznych?

Oddanych
głosów
560
Powinna obowiązywać
15%
Opłaty powinny wzrosnąć
6%
Powinna zostać zlikwidowana
79%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak zatrzymać starzenie?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
112
Auto poza drogą przy Stawach Podgórzyńskich
 
Jelenia Góra - KARR
Podsumowanie roku w KARR S.A.
 
Inwestycje
Pełna jazda na estakadzie
 
Pogoda
Nadchodzi bardzo trudny i mroźny weekend
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group