Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 6156
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto do ratusza po Jerzym Łużniaku?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 13 lipca 2009, 8:40
Aktualizacja: 12:43
Autor: TEJO
Grzegorz Schetyna, Rafał Jurkowlaniec i Jerzy Łużniak podczas ubiegłorocznych odchodów Święta Niepodległości. 11 listopada J. Łużniak będzie już na nich w zupełnie innej roli. W tle – Jerzy Lenard: najpoważniejszy kandydat do schedy po Łużniaku. Nie wyklucza się też, że wicemarszałka in spe zastąpi Hubert Papaj.
Ciaśniej robi się na giełdzie kandydatów do fotela zastępcy prezydenta, który niemal na pewno opuści Jerzy Łużniak, aby zostać wicemarszałkiem województwa.

Jak dowiedzieliśmy się z dobrze poinformowanego źródła, jest już trzech kandydatów (w tym jedna kobieta) do przejęcia schedy po Jerzym Łużniaku. Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, że poważnym pretendentem do stanowiska zastępcy prezydenta jest Jerzy Lenard, radny i członek komisji gospodarki komunalnej. Ale nie tylko on.

Posada w ratuszu ma być także zaproponowana Hubertowi Papajowi, przewodniczącemu rady miejskiej. Kłopot jednak w tym, że szef rajców wolałby nie mieć jako bezpośredniego przełożonego Marka Obrębalskiego, z którym nie zgadza się w wielu kwestiach. Jest jeszcze trzecia kandydatura, owiana tajemnicą postać to kobieta. Jej nazwisko nie jest jeszcze znane.
Zastępca prezydenta miasta zarabia miesięcznie około ośmiu tysięcy złotych. Jeśli zostanie nim któryś z radnych, będzie musiał zrzec się mandatu. Utrudni tym samym, lub wręcz uniemożliwi sobie start w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Nie jest jednak wykluczone, że trzecim zastępcą prezydenta zostanie osoba spoza rady miasta. Wyjaśni się to po 23 lipca, kiedy niemal ze 100 procentową pewnością zostanie przegłosowana kandydatura Jerzego Łużniaka na wicemarszałka województwa.

Już po raz drugi w historii jeleniogórskiego samorządu zastępcę szefa Jeleniej Góry zmienia się w trakcie kadencji. W 2006 roku po rezygnacji Bogusława Gałki, „tekę” wiceprezydenta przejął Andrzej Bira. Sprawował urząd zaledwie kilka miesięcy do jesiennych wyborów’ 06.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~jatoja 13-07-2009 9:28
Trudno powiedziec czy dla osoby, ktora przejmie ta schede wspolpraca z MO bedzie strzalem w kolano czy katapulta do wyzszych stanowisk. Przed nami rok przedwyborczy i kampania, a tu ciezko bedzie z bagazem grzechow z ratusza i to w wiekszosci nie swoich. Co istotne jeszcze, jaskolki cwierkaja, ze MO juz sie kiwa by w wyborach prezydenckich nie wystartowac. PO moze bedzie szukac wiec nastepcy a wiceprezydent to naturalny wydaje sie wybor. Czy tylko wspolautor (bo za takiego bedzie postrzegany) porazki ostatniej prezydentury bedzie mogl liczyc na sukces w wyborach???
~zswers 13-07-2009 11:13
Szkoda Pana Panie Łużniak. Mam tylko nadzieję, że wybory prezydenckie w Jelonce Pan sobie nie odpuści. Pozdrowienia.
piipi 13-07-2009 11:47
~Szkoda Pana Luzniaka .. tam oddac ! Szkoda,ze ..Wroclaw nie chce "porwac" naszych KOBIET ! (ratuszowych)
~urzędnik 13-07-2009 12:09
Gałka odszedł na emeryturkę .
~ 13-07-2009 12:43
ta jedna kandydatka to chyba nie ta pani co ma pronione pomysly z Parkiem Zdojowym-panie boze uchron nas od
~-/- 13-07-2009 13:38
Ech nie długo porządzi nowy zastępca - zastępczyni/ do nowych wyborów pozostało 1,5 roku/. Ostatnio widać było jak we wszystkich festynach przy boku pana Papaja można było zauważyć pana M.Sajnoga, więc stawiam ,że będzie to pani z kręgu koła XXI.A pan Papaj i Lenard wystartują w nowych wyborach tym bardziej ,że obydwoje mają bardzo duże szansę na Prezydenturę ,pan M.Obrębalski na pewno nie ma już żadnych szans.
~ulyssenardin 13-07-2009 14:37
wybór fachowca na stanowisko zastępca MO jest sprawą niezwykle problematyczną i Zawiłą. tych fachowców mamy w mieście za dużo i dlatego samo bogactwo wyboru jest już problemem. Hubert Papaj, nie zgadza się z MO, ale i musiałby się podać do dymisyj w Elektrowniach Wodnych a to mu się nie uśmiecha (wiadomo, płaca dobra i nie przepracowuje się). Lenard może chcieć, ale kompetencje mierne i facet wybitnie boj się, że będziemy go nazwali karierowicz czy oportunistą. zastanawia mnie ta postać kobieca....... od wielu, wielu lat MO próbuje uziemić panią rzeczniczką konsumenta bo panicznie boi się, że XXI ją wystawi jako kandydat na prezia. jego obawy nie są bezpodstawne. tylko czy ekipa z westernowego przybytku nie ma przypadkiem innych planów wobec pani J.??? może chcą ją czynić współodpowiedzialną za aktualny bałagan i niemoc?!?!?!? ......nawet może im się udać, najgorsze jest to, że nam wyborców wydaje się, że wybieramy naszych "reprezentantów". oni niby sprawują władzę w imieniu (i w interesie) narodu (BUAHAHAHAHAHA). tak naprawdę kto będzie wicemarszałkiem, vice-prezydentem i prezydentem decydują wielcy przedstawiciele PO (sługusy Grzegorza) przy wódce w "saloon-ie".
~ja 13-07-2009 14:46
3 vice prezydentów...NO REWELACJA !!! Bogate miasto... pożal się Boże... pięknie są wydawane pieniądze z moich podatków...może tak się ta wspaniała trójka pochwali co takiego robi, że aż 3 ich trzeba?
~ 13-07-2009 16:48
a po co nastepca mało tych ba,,,,, i nie........,DEKORACYJNE DECYDENTY
Cień 15-07-2009 0:42
Koryto już w ratuszu jest, to może jakiegoś prosiaka z pobliskiej gospody, mniejszy koszt utrzymania a efekt pracy ten sam.
~DJ_Jelonek 15-07-2009 10:04
A ja widziałem na prezentowanym zdjęciu kandydata na Vice - Z tyłu za Panem Łużniakiem idzie, ni mniej, ni więcej, dobroczyńca Jeleniej Góry - Pan Bogusław Kempiński. PSL-owski koalicjant. Nomen, omen ? Ale tak naprawdę stawiam na panią Elżbietą Zakrzewską. Mówią, że jak siedzi między mężczyznami, to jest to "jedyny chłop z jajami".
~ 18-07-2009 14:52
do ~DJ_Jelonek. Chyba raczysz żartować, jeśli chodzi o tę "dobroczynność", nie oglądałeś programów pani Eli Jaworowicz o "dobroczynności" tego pana?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group