Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5386
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto chętny na założenie klubu malucha?

Niedziela, 13 marca 2011, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: Angela
Miasto ogłosi konkurs na długoletni najem dwóch dużych mieszkań przy ul. Chełmońskiego oraz na Osiedlu Robotniczym, w których zainteresowani będą mogli otworzyć prywatne, rodzinne żłobki. W zawieszeniu pozostaje natomiast zapowiadane otwarcie drugiego żłobka miejskiego.

Do konkursu, w którym nie będą mogli wziąć udziału przedsiębiorcy z żadnej innej branży, wystawione zostaną lokale w powierzchni 100 m kw., przeznaczone wyłącznie na działalnością związaną z opieką nad dziećmi do 3 roku życia.

– Zmieniła się ustawa żłobkowa, w związku z czym pojawiły się możliwości różnych form opieki nad maluchami zwane powszechnie klubem malucha czy żłobkiem rodzinnym. Obecnie w Jeleniej Górze jest 100 miejsc żłobkowych w placówce miejskiej, ale do tej oferty chcemy dołożyć na początek te dwa lokale. Wpłynęły już do nas dwie oferty prowadzenia takiej działalności. Sprawdzimy, ilu jest chętnych do opieki nad najmłodszymi dziećmi. Jeśli będzie takich osób więcej, ogłosimy kolejne konkursy – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Tym samym miasto wycofuje się z wcześniejszych zapowiedzi otwarcia nowego żłobka miejskiego. Zdaniem prezydenta Jeleniej Góry, miejska placówka z miejscami żłobkowymi będzie już bowiem niepotrzebna. W zamian, od 2012 roku, kiedy sześciolatki pójdą obowiązkowo do szkół, jedno lub kilka z przedszkoli samorządowych ma zwiększyć ilość grup dla najmłodszych dzieci.

– W tym roku wystąpiliśmy o dofinansowanie na dostosowanie do potrzeb najmłodszych dzieci dodatkowych pomieszczeń w istniejących przedszkolach – mówi prezydent miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group