Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7850
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Księgowa złodziejką

Sobota, 7 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 20:23
Autor: Muzyczne Radio 105,8 FM
Co najmniej 20 tysięcy złotych z kasy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfowie Śląskim wzięła do własnej kieszeni główna księgowa tej instytucji, pomagającej najuboższym mieszkańcom gminy.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa trafiło do prokuratury rejonowej w Lwówku Śląskim i obejmuje główną księgową oraz kierownika ośrodka, który za niedopełnienie obowiązków został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

Jak mówi burmistrz Gryfowa Śląskiego, Czesław Wojtkun, sprawa wyszła na jaw po kontroli przeprowadzonej przez komisję złożoną z miejskich urzędników.
W protokole pokontrolnym jest cała lista nieprawidłowości, między innymi: brak protokołów kontroli kasy, brak nadzoru nad wydatkami o których decydowała główna księgowa, fałszownie list wypłat zasiłków.


Główna księgowa została odsunięta od wykonywania obowiązków służbowych. Sprawie pikanterii dodaje fakt, że księgowa jest jednocześnie radną gminy Gryfów Śląski i nie można jej zwolnić z pracy bez zgody rady.

Burmistrz postanowił skontrolować całą działalność ośrodka pomocy społecznej, za okres objęty bieżącą dokumentacją. Kontrolerzy wykryli też, że wypłacano pracownikom bardzo wysokie nagrody, które następnie były dzielone między główną księgową, kierownika i pracownika.

Nagrody doliczone były do pensji, ale wbrew zasadzie dokonywania wypłat przez konto bankowe, nagrody wypłacano gotówką z kasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1287
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group