Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10173
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Książki dla dzieci pełnosprawnych o niepełnosprawnych

Niedziela, 5 kwietnia 2015, 7:42
Aktualizacja: 7:45
Autor: Mea
Region: Książki dla dzieci pełnosprawnych o niepełnosprawnych
Fot. Stowarzyszenie "Światełko"
„Hubek Kubek Wstążka” to tytuł pierwszej książki z cyklu „Bajki bez barier”, przybliżającej zachowanie dzieci upośledzonych pełnosprawnym rówieśnikom. – Książki będą rozdawane za darmo w podstawówkach i przedszkolach, nie tylko w regionie jeleniogórskim – mówiła Bożena Wiecha–Grzech, wiceprezes Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” w Szklarskiej Porębie.

Ma powstać 10 bajek, wydawanych raz w miesiącu, w których będą opisywane nietypowe zachowania przy różnych chorobach i upośledzeniach. Wydawnictwo skierowane jest do dzieci w wieku od czterech do dziewięciu lat i powstaje w ramach projektu „Opracowanie i wydawanie Bajek bez barier”, który finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Wszystko po to, by oswoić dzieci z nietypowymi zachowaniami. Chcielibyśmy, by traktowały one osoby niepełnosprawne ze zrozumieniem – powiedziała Bożena Wiecha-Grzech.

Autorem „Hubek Kubek Wstążki” jest Joanna M. Chmielewska, która opisuje Zespół Aspergera. Ilustracje do bajek wykonała Agnieszka Ostrowska. Ponad 1200 egzemplarzy trafi do województw: dolnośląskiego, małopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Już można przeczytać pierwszą bajkę na stronie Stowarzyszenia pod hasłem „Światełko” dla dzieci.

Bajki rozdawane mają być w szkołach i przedszkolach, w których wychowawcy będą na ich podstawie organizować warsztaty z rodzicami oraz przedstawienia teatralne z dziećmi. Kolejna książka będzie dotyczyła autyzmu, a następna ADHD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group