Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8207
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KS Wichoś wygrywa turniej i zostaje liderem

Piątek, 9 marca 2018, 22:24
Aktualizacja: 22:26
Autor: MDvR
Jelenia Góra: KS Wichoś wygrywa turniej i zostaje liderem
Fot. użyczone
W hali sportowej SP 11 przy ul. Moniuszki rozegrano turniej o mistrzostwo Dolnego Śląska, w którym uczestniczyły zespoły: UKS–u Basket Zgorzelec, CCC MKS–u Polkowice i gospodynie – KS Wichoś Jelenia Góra. Faworytem tego turnieju był niewątpliwie zespół z Polkowic...

W pierwszym meczu KS Wichoś Jelenia Góra dosłownie "zmiótł" z parkietu zawodniczki ze Zgorzelca. Jeleniogórzanki dominowały zdecydowanie, zwyciężając 81:28. W drugim meczu Polkowice jeszcze bardziej przekonująco pokonały Zgorzelec 91:19. W spotkaniu, które decydowało o zwycięstwie w turnieju, KS Wichoś po pasjonującej grze sensacyjnie pokonał faworyzowany zespół MKS-u Polkowice 47:42. Od początku trwała zażarta walka o każdą piłkę. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Trener jeleniogórzanek Rafał Sroka umiejętnie korzystał ze wszystkich zawodniczek i każda z nich odpłacała się ogromną walecznością w grze. Obie drużyny postawiły na bardzo agresywne krycie i szybkie ataki. W Wichosiu nie było tego dnia słabych punktów. Raz po raz sunęły szybkie ataki na kosz "miedziowych". Patrycja Czuczwa, Oliwia Pladzyk, Kasia Gębura i Martyna Brzeźniak punktowały z trudnych pozycji. Pod koszami znakomicie spisywały się Angelika Mosoń, Kasia Mirek, Oliwia Romano i Majka Gogojewicz. Gdy w 36. minucie zawodniczki z Polkowic po celnym rzucie za 3 pkt odzyskały prowadzenie (36:37), jeleniogórzanki szybko odskoczyły na bezpieczną przewagę 43:38. Polkowiczanki nie dały jednak za wygraną i znów przewaga Wichosia zmalała do jednego punktu (43:42). W tym momencie nasze zawodniczki wykazały wielką rozwagę i wybroniły dwie bardzo ważne akcje, same zdobywając punkty (Martyna Brzeźniak). Wspaniały sukces oklaskiwali rodzice zawodniczek KS Wichoś, a także rodzice i zawodniczki MKS MOS Karkonosze. Po tych zwycięstwach, mini koszykarki KS Wichoś zostały liderkami rozgrywek Ligi Dolnośląskiej U-13.

- Cieszy mnie to, że dziewczęta grają coraz bardziej zespołowo. Eliminujemy mankamenty w naszej grze. Nie chcemy przyspieszać "zegara biologicznego". Na prawdziwe wyniki przyjdzie czas. Teraz liczy się technika, technika i jeszcze raz technika. Nasze dziewczęta coraz lepiej rozgrywają przewagi liczebne i sytuacje 1x1. Nikogo nie wyróżniam, bo w tym wieku nie byłoby to zbyt wychowawcze, ale niektóre akcje moich zawodniczek były naprawdę z wysokiej półki. Te dziewczęta to nie tylko zespół klubowy, ale także drużyna szkolna (mistrz strefy jeleniogórskiej). Wszystkie nasze panie to uczennice klasy 6E - sportowej, której wychowawczynią jest znakomita nauczycielka Edyta Rudek - komentuje trener Rafał Sroka.

Punkty:
Patrycja Czuczwa 37 (18+19)
Oliwia Pladzyk 26 (18+8)
Angelika Mosoń 14 (12+2)
Katarzyna Gębura 11 (4+7)
Martyna Brzeźniak 9 (0 +9)
Oliwia Romano 8 (8+0)
Majka Gogojewicz 8 (8+0)
Julia Wdowin 5 (3+2)
Julia Maciak 4 (4+0)
Aleksandra Montuło 4 (4+0)
Katarzyna Mirek 2 (2+0)
Julia Dobrucka 1 (1+0)
Gabriela Maniecka

Tabela rozgrywek DZKosz U-13:
1. KS Wichoś Jelenia Góra
2. MOS Ślęza 1 Wrocław
3. MKS Polkowice
4. KSW Spartakus Jelenia Góra
5. MOS Ślęza 2 Wrocław
6. UKS Basket Zgorzelec

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
253
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group