Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 8657
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ks. Andrzej Bokiej w ciężkim stanie

Wtorek, 1 grudnia 2020, 5:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ks. Andrzej Bokiej w ciężkim stanie
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski prosi o modlitwę za ks. Andrzeja Bokieja - poinformował wczoraj wieczorem (30.11) Jędrzej Rams z portalu gosc.pl. Duchowny jest proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze (dawny kościół garnizonowy).

Ks. prałat Andrzej Bokiej znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu w Jeleniej Górze - dodano na portalu Gościa Niedzielnego.

Ks. Andrzej Bokiej urodził się 17 lipca 1957 roku w Jeleniej Górze, syn Bolesława i Marii zd. Kumielewskiej. Szkołę Podstawową ukończył w Jeleniej Górze, podobnie jak szkołę średnią: Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze. Studnia teologiczne na Papieskim Fakultecie Teologicz­nym we Wrocławiu ukończył stopniem magistra w 1982 roku, natomiast stopień licencjata otrzymał w 1985 r. W 1989 roku otrzymał tytuł doktora i stanowisko adiunkta w Katedrze Nauk Społecznych i Socjologicznych Re­ligii Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu. Od 1989 roku zajmował stanowisko notariusza w Metropolitalnej Kurii Arcybiskupiej we Wrocławiu. W czasie studiów zapoznawał się z zagadnieniem zarządzania przed­siębiorstw pod kierunkiem prof. Jerzego Ozdowskiego, w owym czasie wicepremiera, który był jednocześnie recenzentem jego pracy doktorskiej na temat teorii cywilizacji. Wykłada na dwóch uczelniach: we Wrocławiu i Legnicy. Od początku powstania Ordynariatu Polowego jest członkiem Korpusu Kapelanów Wojskowych. W stopniu pułkownika wykładał etykę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Radiotechnicznych w Jeleniej Górze. Odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Brą­zowym, Srebrnym i Złotym Odznaczeniem Siły Zbrojne w Służbie Ojczy­zny, a także Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ks. płk dr Andrzej Bokiej od roku 1991 jest proboszczem Parafii Wojskowej p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Jeleniej Górze. Jest także od 1998 roku twórcą Europejskiego Festiwalu Muzyki Organowej „Silesia Sonans”, a także jego dyrektorem generalnym. (źródło: kosciolgarnizonowy.pl)

Twoja reakcja na artykuł?

21
5%
Cieszy
12
3%
Hahaha
15
3%
Nudzi
326
73%
Smuci
15
3%
Złości
56
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (106)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
511
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group