Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2977
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzysztofa Kuczyńskiego rzeczy (nie)widzialne

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 4 lutego 2011, 9:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: RED
Fot. TEJO
Dziś ceniony fotografik tradycjonalista pokaże swoje dzieła w Galerii Biura Wystaw Artystycznych.

Na wystawie zatytułowanej „Egzystencje” znajdą się dwa zestawy prac z dwóch okresów twórczości Krzysztofa Kuczyńskiego (syntetycznego i analitycznego). Autor z jednej strony prezentuje fotografie opisujące rzeczywistość („Zwykłe fotografie”), które pokazują „intymne życie przedmiotów”, namacalność, realność, dosłowność, jednak bez popadania w banał.

Zestaw drugi („Niewidzialne miasto”), obejmuje fotografie wykonywane w podczerwieni: to interesująca dokumentacja przestrzeni miejskiej, jakby na przekór klasycznej idei reportażu. Kuczyński rejestruje na błonie to, czego oko ludzkie nie zobaczy, bo nie jest czułe na pasmo podczerwieni. Koniecznie!

Krzysztof Kuczyński (ur. 1964 r.) absolwent Wyższego Studium Fotografii w Warszawie (dyplom w 1989 r., promotor Jerzy Lewczyński), członek Związku Polskich Artystów Fotografików (od 2009 r.). Autor kilku wystaw indywidualnych. Laureat Grand Prix XIV Biennale Fotografii Górskiej w 2006 r. w Jeleniej Górze. II nagroda XXVII Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Krajobraz Górski im. Jana Sunderlanda w 2007 r. w Nowym Targu.

Otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Kuczyńskiego „Egzystencje”, 4 lutego o godz.17.00 w Galerii BWA przy ul. Długiej 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group