Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4831
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzysztof Wiśniewski starostą jeleniogórskim

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 22 listopada 2018, 14:28
Aktualizacja: Sobota, 24 listopada 2018, 13:41
Autor: WAC
Fot. WAC
Wybór Krzysztofa Wiśniewskiego na nowego starostę jeleniogórskiego oraz Eugeniusza Kleśty na przewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego to dwie najważniejsze decyzje, jakie zapadły na dzisiejszej (22.11), pierwszej w nowej kadencji sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Obrady pierwszej sesji VI. kadencji Rady Powiatu Jeleniogórskiego otworzył radny – senior Bogdan Kamiński. Następnie radni złożyli uroczyste ślubowanie, co oznacza faktyczne objęcie przez nich mandatów.

W dalszej części obrad odbył się blok głosowań, podczas których radni wybrali prezydium Rady Powiatu oraz skład Zarządu Powiatu. Wynik tych wyborów był zgodny z wolą nowo zawiązanej koalicji w radzie, w skład której wchodzą: Razem dla Regionu, Polskie Stronnictwo Ludowe i Prawo i Sprawiedliwość. Na każde ze stanowisk zgłoszony był tylko jeden kandydat, reprezentujący odpowiednio ugrupowania.

Przewodniczącym Rady Powiatu w dalszym ciągu pozostanie Eugeniusz Kleśta (PiS), mając za zastępców Leszka Supierza i Ryszarda Głodka (obaj PSL). Na starostę jeleniogórskiego został wybrany Krzysztof Wiśniewski (RdR), na którego głosowało 13 radnych przy 6 głosach przeciwnych. Funkcję wicestarosty powierzono Jarosławowi Kotlińskiemu (PiS), zaś członka zarządu Arturowi Smolarkowi (RdR).

- W tej chwili towarzyszy mi duże wzruszenie i świadomość dużej odpowiedzialności jaka stoi przede mną i członkami zarządu – mówił po wyborze K. Wiśniewski. - W tym momencie nie będziemy mówić o programie, gdyż ten ogłosimy po audycie, który chcemy przeprowadzić w Starostwie Powiatowym. On wskaże, w którym miejscu jesteśmy i no co możemy sobie pozwolić. Jestem zwolennikiem ewolucyjnych zmian. Są pewne sprawy, które wymagają korekt. Wszystkie zmiany będą wprowadzane z myślą o mieszkańcach, aby urząd był im jeszcze bardziej dostępny i przyjazny. Na pewno chciałbym nawiązać dobrą współpracę z gospodarzami gmin naszego regionu. W ostatnim czasie współpraca ta została bardzo mocno zaniedbana. Bardzo ważną kwestią jest też sprawa infrastruktury drogowej.

Twoja reakcja na artykuł?

42
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
27
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group