Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8804
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Krzysztof Wiśniewski starostą jeleniogórskim

Czwartek, 22 listopada 2018, 14:28
Aktualizacja: Sobota, 24 listopada 2018, 13:41
Autor: WAC
Powiat: Krzysztof Wiśniewski starostą jeleniogórskim
Fot. WAC
Wybór Krzysztofa Wiśniewskiego na nowego starostę jeleniogórskiego oraz Eugeniusza Kleśty na przewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego to dwie najważniejsze decyzje, jakie zapadły na dzisiejszej (22.11), pierwszej w nowej kadencji sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Obrady pierwszej sesji VI. kadencji Rady Powiatu Jeleniogórskiego otworzył radny – senior Bogdan Kamiński. Następnie radni złożyli uroczyste ślubowanie, co oznacza faktyczne objęcie przez nich mandatów.

W dalszej części obrad odbył się blok głosowań, podczas których radni wybrali prezydium Rady Powiatu oraz skład Zarządu Powiatu. Wynik tych wyborów był zgodny z wolą nowo zawiązanej koalicji w radzie, w skład której wchodzą: Razem dla Regionu, Polskie Stronnictwo Ludowe i Prawo i Sprawiedliwość. Na każde ze stanowisk zgłoszony był tylko jeden kandydat, reprezentujący odpowiednio ugrupowania.

Przewodniczącym Rady Powiatu w dalszym ciągu pozostanie Eugeniusz Kleśta (PiS), mając za zastępców Leszka Supierza i Ryszarda Głodka (obaj PSL). Na starostę jeleniogórskiego został wybrany Krzysztof Wiśniewski (RdR), na którego głosowało 13 radnych przy 6 głosach przeciwnych. Funkcję wicestarosty powierzono Jarosławowi Kotlińskiemu (PiS), zaś członka zarządu Arturowi Smolarkowi (RdR).

- W tej chwili towarzyszy mi duże wzruszenie i świadomość dużej odpowiedzialności jaka stoi przede mną i członkami zarządu – mówił po wyborze K. Wiśniewski. - W tym momencie nie będziemy mówić o programie, gdyż ten ogłosimy po audycie, który chcemy przeprowadzić w Starostwie Powiatowym. On wskaże, w którym miejscu jesteśmy i no co możemy sobie pozwolić. Jestem zwolennikiem ewolucyjnych zmian. Są pewne sprawy, które wymagają korekt. Wszystkie zmiany będą wprowadzane z myślą o mieszkańcach, aby urząd był im jeszcze bardziej dostępny i przyjazny. Na pewno chciałbym nawiązać dobrą współpracę z gospodarzami gmin naszego regionu. W ostatnim czasie współpraca ta została bardzo mocno zaniedbana. Bardzo ważną kwestią jest też sprawa infrastruktury drogowej.

Twoja reakcja na artykuł?

45
58%
Cieszy
1
1%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
30
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group