Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6061
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krzesło w piekle – to trzeba zobaczyć!

Środa, 29 lipca 2015, 8:18
Aktualizacja: 8:21
Autor: BWA
Jelenia Góra: Krzesło w piekle – to trzeba zobaczyć!
Fot. Archiwum BWA
Wernisaż wystawy Krzysztofa Gawronkiewicza „Krzesło w piekle” odbędzie się 7 sierpnia (piątek) o godz. 17.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych. Kuratorem ekspozycji jest Piotr Machłajewski. Wystawa potrwa do 27 sierpnia.

Krzysztof Gawronkiewicz (ur. 1969) to wybitny twórca komiksów oraz ilustrator, autor komiksów takich jak „Burza” (scen. Maciej Parowski), „Achtung Zelig!” (scen. Krystian Rosenberg), „Mikropolis” (scen. Dennis Wojda, cykl), „Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona” (scen. Grzegorz Janusz, seria) i „Powstanie. Za dzień, za dwa” (scen. Marzena Sowa). Jako ilustrator współpracował przez wiele lat m.in. z „Fantastyką”, „Nową Fantastyką”, „Gazetą Wyborczą”, „Fenixem” i „Lampą”.

Gawronkiewicz jest dwukrotnym laureatem Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, Grand Prix Arte-Glenat za „Essenz” (wraz z Grzegorzem Januszem), Prix Millepages BD oraz „Achtung Zelig!” (wraz z Krystianem Rosenbergiem). W roku 2006 otrzymał nominację w kategorii „debiut roku” za „Essence” na najważniejszym europejskim festiwalu komiksu – BD Festival Angoulême .

Gawronkiewicz jest mistrzem w opowiadaniu obrazem. W pracy nad komiksem stosuje techniki z zakresu rysunku, malarstwa oraz grafiki. Posługuje się kilkoma stylami, które dostosowuje do rodzaju opowiadanej historii. Na wystawie „Krzesło w piekle” zebraliśmy cały jego dorobek artystyczny, najważniejsze komiksy, ilustracje oraz rysunki koncepcyjne.

Wystawa realizowana dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group