Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8212
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna

Sobota, 4 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:57
Autor: kmp

<b>Marihuana w domu.</b>
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 28 –letniego mieszkańca Mysłakowic. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli 160 porcji marihuany o łącznej wartości 1600 zł, lufki szklane oraz woreczki do pakowania narkotyków. Mężczyzna został osadzony Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności prawnych. Postawiono mu zarzut znacznego posiadania narkotyków za co grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności do lat 5. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

<b>Ukradli ceowniki</b>
Funkcjonariusze z Komisariatu Policjanci w Karpaczu w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali czterech mieszkańców gminy Podgórzyn w wieku 40, 41, 48 i 51 lat. Mężczyźni w dniu 31 maja br w Miłkowie ukradli osiem sztuk ceowników stanowiących zabezpieczenie pokrywy kanału wodnego przy parowozowni z terenu byłej stacji PKP. Starty pokrzywdzonego podmiotu wynoszą nie mniej niż 300 zł. Policjanci w wyniku podjętych czynności odzyskali skradzione mienie w całości. Sprawcy zostali osadzeni w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Karpaczu.

<b>Części samochodów w dziupli</b>
Funkcjonariusze Grupy Samochodowej Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na bazie informacji operacyjnej w Wojcieszycach zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową, tym samym przerwali trwający tam przestępczy proceder. Policjanci w pomieszczeniach gospodarczych odnaleźli zarówno części mechaniczne, jak i karoserii należące do trzech samochodów marki Renault Laguna, Master i Skoda Fabia, które zostały zdemontowane w tym pomieszczeniu. Z elementów tam zgromadzonych wynika, że w miejscu tym pociętych było więcej pojazdów, a nielegalny proceder trwał od kilku miesięcy. Jak ustalono pocięte samochody zostały skradzione w marcu br w Jeleniej Górze. Sprawa jest rozwojowa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Jeleniej Górze.

<b>Fanty z kwiaciarni</b>
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej KMP w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze na podstawie informacji operacyjnych przeszukali pomieszczenia mieszkalne należące do 26 –letniego mieszkańca Jeleniej Góry. W wyniku tych czynności policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem do jednej z kwiaciarni w Jeleniej Górze. Były to kwiaty, wazony ozdobne, ozdoby świąteczne. Kradzieży tej dokonano w nocy z 27 na 28 maja br. Odzyskane mienie na kwotę 2000 zł przekazano właścicielowi. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy, któremu za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group