Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8720
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Królewski wróbel” w Cieplicach. Mamy wejściówki!

Środa, 29 kwietnia 2015, 10:32
Aktualizacja: 10:53
Autor: Org
Jelenia Góra: „Królewski wróbel” w Cieplicach. Mamy wejściówki!
Fot. Zdrojowym Teatr Animacji
W Zdrojowym Teatrze Animacji można obejrzeć 1 maja o godz. 16.00 spektakl „Królewski wróbel” Izumi Yoshida. Bilet kosztuje 15 zł. Dwie pierwsze osoby, które zadzwonią do teatru i podadzą hasło Jelonka.com otrzymają podwójne wejściówki na przedstawienie.

„Królewski Wróbel” to stara japońska baśń, której premiera odbyła się 15 maja 2014 r.
w Zdrojowym Teatrze Animacji. Na scenie, zgodnie z tradycyjnymi wartościami kultury dalekiego wschodu, dobro, poświęcenie i miłość zwycięża zło personifikowane przez demony i smoki. Egzotyczny świat spod Fujijamy na scenie Teatru Zdrojowego tworzą animatorzy niezwykłego w swej urodzie teatru bunraku. Ten wywodzący się z siedemnastego wieku rodzaj teatru charakteryzuje się tym, że duże, stupięćdziesięciocentymetrowe lalki animowane są przez trzech aktorów jednocześnie. Precyzję ruchu uzupełnia sformalizowany kod gestów i zachowań postaci scenicznych.

Widowisko wyreżyserowane przez Waldemara Wolańskiego, znawcę teatru bunraku, nie jest jednak dosłowną rekonstrukcją tego klasycznego teatru. Łączy w sobie to, co w tym teatrze najciekawsze – animację i japońską estetykę w stylizowanej scenografii autorstwa Joanny Hrk ze współczesna muzyką skomponowaną przez Tomasza Walczaka i projekcjami multimedialnymi Izumi Yoshidy – autorki tekstu, a na co dzień studentki Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej łódzkiej "filmówki". Obsada: Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Jacek Maksimowicz, Tadeusz Ksiądzyna i Sylwester Kuper.

Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00 oraz na godzinę przed spektaklem. Miejsca można rezerwować pod nr tel. 75 7557690 wew. 20 i 16

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group