• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 1:08
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 7079
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kreatywnie i edukacyjnie w „Światełku”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 marca 2015, 7:59
Aktualizacja: 8:02
Autor: Mea
Fot. Archiwum Stowarzyszenia Światełko
Pierwszy Dzień Otwarty w Punkcie Konsultacyjno–Doradczym przy ul. Paderewskiego w Jeleniej Górze rozpoczął cykl spotkań. – Raz w miesiącu będziemy prowadzić zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców czy też opiekunów – mówi Bożena Wiecha–Grzech, wiceprezes Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko”.

Spotkanie rozpoczął koncert trójki młodych artystów ze Szkoły Muzycznej w Cieplicach. Następnie wystąpiło dwóch artystów z Filharmonii Dolnośląskiej. Prezentowane były kreatywne formy spędzania wolnego czasu z dzieckiem. Odbyły się konsultacje z oligofrenopedagogiem i psychologiem.

- W warsztatach wzięło udział ok. 12. dzieci z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby, które na warsztatach plastycznych malowały wielkanocne pisanki z gipsu, robiły opaski z papieru na głowę ze świątecznymi ozdobami oraz siały rzeżuchę. Ponadto bawiły się zabawkami edukacyjnymi i malowały kolorowanki – wylicza Bożena Wiecha-Grzech.

- Było duże zainteresowanie darmowymi poradami - od psychoterapeutycznych, po logopedyczne. Pytano o sposoby rehabilitacji oraz o pozyskiwanie dotacji na sprzęt rehabilitacyjny. Dlatego chcielibyśmy częściej organizować takie spotkania - dodaje.

– To były bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci – twierdzi pani Irena ze Szklarskiej Poręby. - Mój synek niedowidzi, jest nadpobudliwy i ma symptomy zespołu Aspargera. Skorzystałam z porad m.in. psychologa. Na zajęciach mówiono o tym jak spędzać kreatywnie czas wolny i edukować dzieci poprzez zabawę – dodała.

Stowarzyszenie powołano w 2009 r. w Szklarskiej Porębie, a Punkt Konsultacyjno-Doradczy przy ul. Paderewskiego w Jeleniej Górze powstał w marcu bieżącego roku, w wyniku realizacji projektu. Zakładał on uruchomienie czterech punktów w całej Polsce: w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Toruniu i Krakowie. Dofinansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~? 26-03-2015 21:58
A po co we Wrocławiu? Jeden punkt na Dolnym Śląsku wystarczy. Zamiast Wrocławia lepiej uruchomić punkt konsultacyjny w Warszawie - dla kulturalnych ludzi, a nie wsioków.
~@ 21:58 27-03-2015 19:09
popieram !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group