Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10099
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kreatywnie i edukacyjnie w „Światełku”

Czwartek, 26 marca 2015, 7:59
Aktualizacja: 8:02
Autor: Mea
Jelenia Góra: Kreatywnie i edukacyjnie w „Światełku”
Fot. Archiwum Stowarzyszenia Światełko
Pierwszy Dzień Otwarty w Punkcie Konsultacyjno–Doradczym przy ul. Paderewskiego w Jeleniej Górze rozpoczął cykl spotkań. – Raz w miesiącu będziemy prowadzić zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców czy też opiekunów – mówi Bożena Wiecha–Grzech, wiceprezes Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko”.

Spotkanie rozpoczął koncert trójki młodych artystów ze Szkoły Muzycznej w Cieplicach. Następnie wystąpiło dwóch artystów z Filharmonii Dolnośląskiej. Prezentowane były kreatywne formy spędzania wolnego czasu z dzieckiem. Odbyły się konsultacje z oligofrenopedagogiem i psychologiem.

- W warsztatach wzięło udział ok. 12. dzieci z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby, które na warsztatach plastycznych malowały wielkanocne pisanki z gipsu, robiły opaski z papieru na głowę ze świątecznymi ozdobami oraz siały rzeżuchę. Ponadto bawiły się zabawkami edukacyjnymi i malowały kolorowanki – wylicza Bożena Wiecha-Grzech.

- Było duże zainteresowanie darmowymi poradami - od psychoterapeutycznych, po logopedyczne. Pytano o sposoby rehabilitacji oraz o pozyskiwanie dotacji na sprzęt rehabilitacyjny. Dlatego chcielibyśmy częściej organizować takie spotkania - dodaje.

– To były bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci – twierdzi pani Irena ze Szklarskiej Poręby. - Mój synek niedowidzi, jest nadpobudliwy i ma symptomy zespołu Aspargera. Skorzystałam z porad m.in. psychologa. Na zajęciach mówiono o tym jak spędzać kreatywnie czas wolny i edukować dzieci poprzez zabawę – dodała.

Stowarzyszenie powołano w 2009 r. w Szklarskiej Porębie, a Punkt Konsultacyjno-Doradczy przy ul. Paderewskiego w Jeleniej Górze powstał w marcu bieżącego roku, w wyniku realizacji projektu. Zakładał on uruchomienie czterech punktów w całej Polsce: w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Toruniu i Krakowie. Dofinansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
73
Tak
27%
Nie, tak jak jest jest dobrze
61%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Uwaga przy skręcie z Wolności w Nadbrzeżną!
 
Ciekawe miejsca
Miejsce schadzek na skraju miasta – Wzgórze Radziwiłłówny w Kowarach
 
Aktualności
Teatry Uliczne – II dzień: Grupa Teatralna Poznań
 
Aktualności
Teatry Uliczne – II dzień: Blackout Paradox
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group