Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5461
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kreatywne umysły w kowarskiej podstawówce

Niedziela, 22 września 2013, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 września 2013, 16:00
Autor: Mea
Region: Kreatywne umysły w kowarskiej podstawówce
Fot. SP 1 Kowary
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach uzyskała najwyższą liczbę punktów na Dolnym Śląsku i dostała się do programu „Szkoła kreatywnych umysłów”, finansowanego ze środków unijnych w ramach programu „Kapitał Ludzki”.

– Dzięki temu otrzymaliśmy interaktywne pomoce dydaktyczne m.in. planetarium, małą stację meteorologiczną, mini-szklarnię, czy też geoplany do układania figur płaskich oraz modele figur przestrzennych, by uczniowie poprzez prowadzone doświadczenia chętnie poszerzali swoją wiedzę – mówiła Danuta Szczerbicka, nauczycielka klasy I w SP nr 1.

W projekcie, który ruszył od września, biorą udział trzy szkoły z Dolnego Śląska, a największą z nich, która liczy ponad 300 uczniów, jest SP nr 1 w Kowarach. Bierze w nim udział 18 uczniów z jednej klasy pierwszej, natomiast pozastełe "pierwszaki" również korzystają z pomocy dydaktycznych. Przedsięwzięcie planowane jest na dwa lata z możliwością przedłużenia.

- Na zajęciach dodatkowych, łączących wiedzę matematyczną, przyrodniczą, społeczną i przedsiębiorczą prowadzone są doświadczenia, podczas których przy pomocy sprzętów interaktywnych oraz technologii informatycznej uczniowie w praktyce poszerzają wiedzę - powiedziała Alicja Tyrawa, wicedyrektor SP nr 1.

- Pomoce dydaktyczne, tablica multimedialna oraz rzutnik mają wartość ok. 20 tys. zł, które otrzymaliśmy z programu. Wprowadzony został również dziennik elektroniczny – dodała Alicja Tyrawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group