Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7285
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krajobraz po nawałnicy. Trwa szacowanie strat

Niedziela, 19 lipca 2015, 22:02
Aktualizacja: Piątek, 24 lipca 2015, 14:14
Autor: Przemek Kaczałko/UM
Jelenia Góra: Krajobraz po nawałnicy. Trwa szacowanie strat
Fot. Przemek Kaczałko
Kilkunastominutowa nawałnica, która nawiedziła nasz region w niedzielę (19.07) około godz. 21.00 spowodowała 30 interwencji straży pożarnej, głównie w Jeleniej Górze, ale były też zdarzenia w Starej Kamienicy, Rybnicy, Piechowicach i Karpnikach. Najważniejsze, że nikt nie ucierpiał.

Dzięki wyjątkowemu zbiegowi okoliczności drzewo, które spadło na Al. Jana Pawła II (okolice przystanku przy salonie Renault) na jezdnię zajmując całą szerokość ulicy w kierunku centrum nie spowodowało tragedii. Do podobnego zdarzenia doszło na ul. Wincentego Pola. Ponadto konary spadły na samochód przy ul. Grota Roweckiego oraz na ul. Pijarskiej, gdzie zahaczyły również o budynek mieszkalny. Było też kilka przypadków zerwania linii energetycznych.

Konary i pnie uszkodziły kilka innych samochodów osobowych. Porwane wiatrem przedmioty doprowadziły do zwalenia jednej z latarń w Rynku, nie wytrzymało siły wiatru kilka przęseł instalacji wystawionych na zawody graffiti.

Wyrwane z korzeniami drzewo, rosnące przy ul. Paderewskiego zablokowało na dłuższy czas jeden z pasów ruchu. W Cieplicach złamane drzewo spadło na jeden z kiosków nieopodal „Apteki pod Koroną”. Kilkanaście obiektów zostało podtopionych, bowiem studzienki szybko zostały zablokowane zerwanymi liśćmi i drobnymi gałązkami, zresztą gwałtowny deszcz sprawił, że nawet te niezablokowane nie zdołały odbierać wody w takim tempie.

Odnotowano przerwy w dostawach energii elektrycznej od ulicy Koziej do Maciejowej. W tamtym rejonie (ulice Niećki, Trzcińskiej, Dzierżonia, i in.) zerwane drzewa blokowały jezdnie.

Relatywnie niewiele szkód wichura wyrządziła w parkach, m.in. w Parku Zdrojowym wyrwane zostały dwa drzewa, w Norweskim – wiatr połamał gałęzie, ale nie uszkodził pni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group