Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3646
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kradną paliwo na skradzione tablice

Czwartek, 22 lipca 2010, 8:06
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
Co miesiąc do jeleniogórskiej policji trafia kilkanaście zgłoszeń kradzieży tablic rejestracyjnych samochodów. Część z nich znajdowana jest w przydrożnych rowach, ale część trafia w ręce złodziei, którzy wykorzystują je do kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Przy zagubieniu tablicy nie należy czekać. Sprawę trzeba natychmiast zgłosić się na policję.

O tym jaka jest skala problemu dowiedział się w ostatnim czasie pan Radosław z Jeleniej Góry, któremu nieznany sprawca ukradł tablicę rejestracyjną w minionym tygodniu. Podczas rozmowy ze znajomymi okazało się, że i koledze pana Radosława skradziono oznakowanie auta. Temat kradzieży tablic nie był też obcy na stacji benzynowej.

– Pracownica stacji otwarcie powiedziała, że kradzieże tablic rejestracyjnych to w ostatnim czasie plaga. W ciągu roku pracownicy stacji mają do czynienia ze złodziejami, którzy tankują auta i odjeżdżają z piskiem opon nie regulując rachunku. Zarejestrowane na monitoringu tablice pojazdu okazują się kradzione – mówi pan Radosław.

Zdaniem policji takie przypadki wykorzystywania tablic rejestracyjnych do kradzieży paliwa nagminne nie są. Samych zgłoszeń o skradzionych tablicach funkcjonariusze odbierają natomiast kilkanaście miesięcznie.
– Często okazuje się, że ktoś zgłasza nam kradzież tablicy rejestracyjnej pojazdu, a w rzeczywistości gubi ja na wyboistej drodze. Potwierdzone przypadki kradzieży tablic i wykorzystywania ich do kradzieży paliwa występują raczej sporadycznie, ale są – mówi kom. Bogumił Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

– Dlatego warto działać profilaktycznie przymocowując tablicę do pojazdu nitami lub śrubami. Tak zamontowana tablica z pewnością nie wypadnie nam z plastikowych ramek. Nie zostanie też skradziona, ponieważ złodziej nie mając zbyt wiele czasu nie będzie jej odkręcał – mówi kom. Bogumił Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W przypadku, kiedy stwierdzimy kradzież tablicy lub jej zagubienie, należy natychmiast zgłosić to na policję oraz do wydziału komunikacji. Cena nowych tablic rejestracyjnych to 80 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1192
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group