Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7343
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kradną legitymacje niepełnosprawnym kierowcom

Środa, 23 września 2009, 7:27
Aktualizacja: Czwartek, 24 września 2009, 8:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kradną legitymacje niepełnosprawnym kierowcom
Fot. Angela
Do coraz częstszych kradzieży legitymacji parkingowych dla osób niepełnosprawnych dochodzi w ostatnim czasie na terenie Jeleniej Góry. Straż miejska odnotowała już kilka takich zgłoszeń. Łup nie tylko nie pomoże złodziejom, ale może im poważnie zaszkodzić. Każdy pozostawiający samochód na miejscu dla osób niepełnosprawnych będzie szczegółowo kontrolowany.

Legitymacje dla osób niepełnosprawnych giną od kilkunastu dni. Złodzieje korzystają z uchylonych okien czy chwilowo otwartych drzwi. Nie kradną radia czy wyposażenia pojazdu, ale dokument uprawniający do parkowania na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Następnie pozostawiają go za szybą własnego samochodu, co gwarantuje im wygodne parkowanie na specjalnych kopertach dla niepełnosprawnych. Dotychczas strażnicy miejscy sprawdzali bowiem samo posiadanie legitymacji, ale w związku z zaistniałą sytuacją, już niebawem się to zmieni.

– Teraz strażnicy będą dokładnie kontrolować dane zawarte na legitymacjach parkingowych dla niepełnosprawnych – mówi Grzegorz Rybarczyk, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.
Skradzione dokumenty nie przydają się więc złodziejom. Co więcej, strażnicy miejscy liczą na to, że dzięki szczegółowym kontrolom uda się wytropić nie tylko nieuczciwych kierujących, ale również samych złodziei. A na tych czeka nie tylko kara 500 złotych za parkowanie na miejscach dla osób niepełnosprawnych, ale również sprawa sądowa za kradzież, która jest przestępstwem, za które grozi kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group