Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 8937
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPR pozyskał dwie kolejne zawodniczki

Niedziela, 12 lipca 2015, 19:26
Aktualizacja: 20:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KPR pozyskał dwie kolejne zawodniczki
Fot. archiwum
Występujące w ubiegłym sezonie w trzeciej drużynie zaplecza Superligi (Polonii Kępno) Oktawia Bielecka oraz Justyna Fijałkowska – to kolejne zawodniczki, które pozyskał KPR Jelenia Góra. Kibice ze Złotniczej zapewne pamiętają występy pierwszej z wymienionych, która grała niegdyś w barwach MKS Finepharm.

Oktawia Bielecka to jeleniogórzanka, 5 września skończy 23 lata, ma 171 cm wzrostu. Karierę sportową zaczynała w Jeleniej Górze u trenera Romualda Szpota, następnie jej trenerką była Anita Unijat (Augustyniak), która w tym sezonie będzie pełniła rolę drugiego trenera w Koszalinie. Kolejnym szkoleniowcem jeleniogórzanki był Mirosław Uram w Finepharm Jelenia Góra. Gdy zespół przeszedł do Polkowic wyjechała na studia do Wrocławia i rok grała na wypożyczeniu w KS Otmęt Krapkowice, a następnie w Polonii Kepno.
- Zawsze miło wraca się w rodzinne strony, gdyż przez 4 lata zdążyłam się już stęsknić za naszą Jelonką – wyznała Oktawia Bielecka. Mam nadzieje, że będę mogła pomóc dziewczynom i razem będziemy walczyły o jak najlepszy wynik. Miejmy nadzieję, że na koniec sezonu potwierdza się słowa, że w młodości siła, gdyż zespół będzie jednym z najmłodszych w lidze – dodała nowa rozgrywająca KPR-u.

Justyna Fijałkowska, która dzisiaj (12.07) obchodzi 21 urodziny to rozgrywająca, mierzy 192 cm wzrostu. W ubiegłym sezonie I-ligi z dorobkiem 85 bramek w 22 meczach została sklasyfikowana na 19 miejscu wśród najlepszych snajperek.
Przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w wieku 9 lat w rodzinnym mieście, w klubie UKS Źródełko Pińczów, a jej pierwszym trenerem był Janusz Świętoń. Następnie występowała w KSS Kielce, gdzie spędziła kolejne 5 lat pod wodzą trenerki Moniki Ciszek. W Kielcach 2 razy zdobyła mistrzostwo Polski Juniorek. Karierę seniorską rozpoczęła w klubie KKS Polonia Kępno, gdzie grała przez ostatnie 2 lata.
- Transfer do Jeleniej Góry jest dla mnie sporym wyzwaniem, gdyż będzie to mój pierwszy sezon w Superlidze. Z kilkoma dziewczynami grającymi w KPR spotkałam się niejednokrotnie na parkiecie, więc myślę, że stworzymy dobrą drużynę, która będzie w stanie powalczyć z innymi zespołami z ligi - ocenia Justyna Fijałkowska.
- Mam nadzieję, że bardzo szybko zaaklimatyzuję się w nowym klubie i wspólnie z dziewczynami osiągniemy bardzo dobry rezultat w rozgrywkach Superligi - dodała wysoka rozgrywająca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
56
Tak
75%
Nie
16%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Mąż mojej żony" w teatrze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group