KPR pokonał Olimpię

Wiadomości: Superliga
Czwartek, 26 września 2013, 19:17
Aktualizacja: Piątek, 27 września 2013, 18:03
W 4. kolejce PGNiG Superligi podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie. Na parkiecie hali przy ul. Złotniczej jeleniogórzanki pokonały Olimpię/Beskid Nowy Sącz 30:27.

Początek meczu należał do przyjezdnych, które już w 5. minucie prowadziły 4:1. Pięć minut później był już remis po 4, a pierwsze prowadzenie gospodyń było dziełem Winiarksiej w 12. minucie (6:5). Do przerwy jeleniogórzanki utrzymywały nieznaczną przewagę i po 30 minutach na tablicy wyników było 15:13.

Po zmianie stron nowosądeczanki zdobyły 3 gole z rzędu obejmując ponownie prowadzenie, ale podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak nie pozwoliły rywalkom na więcej, najpierw wypracowały 2-3 bramkowe prowadzenie, a następnie utrzymały je do końcowej syreny. W 58' za trzecią dwumintową karę, z parkietem pożegnała się zawodniczka gości - Maślanka, a wynik na 30:27 ustaliła z rzutu karnego Żakowska.

- Mamy dwa punkty, bardzo się cieszymy. Na boisku wielki chaos, mnóstwo błędów. Obie drużyny ubrały się na niebiesko-zielono, gdzie ja miałam problem z odróżnieniem zawodniczek. Dla mnie to jest niepojęte, żeby dopuścić obie drużyny do gry w jednakowym kolorze - podsumowała trenerka KPR-u, Małgorzata Jędrzejczak.

- Dawno takiego meczu nie oglądałem, to była jedna wielka szarpanina. Wynikiem tego jest kontuzja Olgi Figiel, która ma złamane dwa palce - żadna reakcja sędziów. Jelenia Góra była szybsza, lepsza, ale po co ten kabaret w wykonaniu sędziów? Szanujmy się jako sportowcy i grajmy fair - powiedział kierownik zespołu gości, Karol Basta.

KPR Jelenia Góra - Olimpia/ Beskid Nowy Sącz 30:27 (15:13)

KPR: Kozłowska, Demiańczuk – Żakowska 7, Skalska 6, Wiertelak 5, Michalak 5, Winiarska 3, Buklarewicz 2, Tomczyk 2, Uzar, Grobelska.

Olimpia: Szczurek, Wawrzynkowska - Gadzina 7, Szczecina 5, Płachta 4, Leśniak 3, Maślanka 3, Figiel 2, Rączka 2, Olszowa 1, Masna.

Kary: 8' (KPR) - 14' (Olimpia).
Sędziowali: Krawczyk, Wojtyczka. Delegat: Klimkowicz.

Widzów: ok. 200.