Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 21464
Zalogowanych: 90
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: KP: Pożar w elektrowozie

Poniedziałek, 3 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2006, 22:45
Autor: kmp
W dniu 29 bm funkcjonariusze Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze około godziny 15.41 z polecenia dyżurnego udali się do Dąbrowicy.

Na szlaku kolejowym Jelenia Góra - Dąbrowica najprawdopodobniej na skutek zwarcia instalacji elektrycznej powstał pożar w elektrowozie ciągnącym skład pociągu osobowego relacji Jelenia Góra - Wrocław Główny. Maszynistą był 56-letni jeleniogórzanin. Przebadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy.

Gdy zauważył dym wydobywający się z instalacji zatrzymał pociąg i opuścił lokomotywę. Wskutek tego zdarzenia maszynista lekko zatruł się substancjami wydzielonymi ze spalonej izolacji. Został przewieziony do szpitala w Jeleniej Górze. Pożar ugaszony przez Straż Pożarną. Elektrowóz został zabezpieczony do szczegółowych badań. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo- Śledcza KMP w Jeleniej Górze.

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
290
Tak - świetny pomysł
58%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
30%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego „tanie auto” często wychodzi drożej? Pułapki branży moto
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Powiat karkonoski oczami biegaczy
 
Aktualności
Tu spoczywa Duch Gór
 
112
Krwawy atak w hostelu
 
Aktualności
Karczma w Marczycach – świadek historii u stóp Karkonoszy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group