Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 11464
Zalogowanych: 63
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kowary poszerzają zagraniczną współpracę

Piątek, 17 maja 2013, 8:16
Aktualizacja: 8:18
Autor: Mea
Region: Kowary poszerzają zagraniczną współpracę
Fot. Archiwum
W Karkonosze przyjadą 18. maja członkowie niemieckiego stowarzyszenia zu Hause e. V. Leipzig i zostaną tu do 28 maja. Wycieczka ma charakter poznawczy, a jej głównym celem jest nawiązanie kontaktów z mieszkańcami Kotliny Jeleniogórskiej oraz odwiedzenie najciekawszych turystycznych miejsc u podnóża Karkonoszy. Natomiast 19 maja do Kowar przyjadą uczniowie z niemieckiego miasta Zernsdorf, by uczcić 10–lecie współpracy ze szkołami w Kowarach i Ściegnach.

Członkowie stowarzyszenia 18 maja zwiedzać będą Kowary. Poza wizytą w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz w podziemnych trasach turystycznych uczestnicy wyprawy spotkają się ok. 12.30 w kowarskim Ratuszu z władzami miasta i Stowarzyszeniem Miłośników Kowar. Wizyta ma związek z niespodzianką, którą niemieccy przyjaciele przygotowali specjalnie na obchody 500-lecia Miasta Kowary. Członkowie stowarzyszenia z Lipska założą na tę okazję specjalne stroje, które związane są z historią Kowar.

Ponadto 19. maja na trzy dni przyjeżdża do Kowar delegacja władz ze szkoły podstawowej z niemieckiego miasta Zernsdorf wraz z uczniami i opiekunami. Wizyta ta będzie miała bardzo uroczysty charakter, bo właśnie mija dziesięć lat od nawiązania trójstronnej współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 w Kowarach, Szkołą Podstawową im. S. Reymonta w Ściegnach i Grundschule Zernsdorf.

Zernsdorf to niewielka miejscowość w Brandenburgii, w turystycznym rejonie Spreewald. Od 2003 r. jest częścią miasta Königs Wusterhausen. Liczy niecałe 3 tysiące mieszkańców.

Główna część obchodów tej okrągłej rocznicy odbędzie się 21. maja w kowarskim Ratuszu o godzinie 9:00. W programie są m.in. występy uczniów oraz oficjalne spotkanie władz miasta z przedstawicielami szkół w Sali Rajców.

- Mamy nadzieję, że ta dobrze rokująca współpraca szkół: kowarskiej, ściegniańskiej i zerndorfskiej przetrwa kolejne 10 lat – mówi Andrzej Weinke z Urzędu Miasta w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
461
Tak, często
15%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
27%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group