Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8811
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowarskie filmy na Festiwalu „Złoty Samorodek”

Wiadomości: Kowary
Sobota, 30 września 2017, 16:24
Aktualizacja: Niedziela, 1 października 2017, 19:49
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Dwa filmy, promujące miasto Kowary zakwalifikowały się do Festiwalu Filmów Dolnośląskich „Złoty Samorodek” w kategorii reklama. Filmy pt. „Kowary – miasto, które budzi się” i „Kowary – u nas biega się najlepiej” zostały zrealizowane przez Rafała Musiałka, filmowca z Kowar.

Oba filmy powstały na zlecenie Miasta Kowary. Najpierw powstał film pt. „Kowary – miasto, które budzi się” i jego celem była promocja miasta. – W filmie wykorzystałem ujęcia miasta, które zgromadziłem wcześniej. Kiedy tylko była ładna pogoda zabierałem drona i robiłem ujęcia. Dzięki temu było z czego wybierać – opowiada Rafał Musiałek.

Następnie został zrealizowany drugi film, który porusza kwestie sportu. W Kowarach można biegać, są do tego trasy i to starał się pokazać młody, zdolny filmowiec. W filmie występują kowarzanie. - Zgłoszenie do festiwalu to inicjatywa i pomysł brata. I udało się – wyjaśnia Rafał. Film pokazujący sport w Kowarach ostatnio został zgłoszony do innego festiwalu, gdzie uznano go za najlepszy film sportowy.

- To jest moja pasja. Od zawsze lubiłem coś tworzyć. Teraz udało mi się połączyć pasję z kwestią biznesową – opowiada Rafał.

Festiwal Filmów Dolnośląskich „Złoty Samorodek” odbywa się w dniach 29.09 – 01.10 w kinie Aurum w Złotoryi. Celem festiwalu jest prezentacja i promocja dzieł artystów z województwa dolnośląskiego. Zgłaszane filmy były przyjmowane w trzech kategoriach: film fabularny, film dokumentalny i reklamowy. W tym roku zakwalifikowało się razem 40 filmów. Na najlepsze spośród tych trzech kategorii czekają nagrody.

Link do filmów promujących Kowary: http://zlotysamorodek.pl/filmy.php?id=44
http://zlotysamorodek.pl/filmy.php?id=45

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~fgi 30-09-2017 16:54
Na tym festiwalu będzie też prezentowany jeszcze jeden film człowieka związanego z Jelenią Górą, poświęcony Borowemu Jarowi
~myk 1-10-2017 18:11
Raczej miasto które umiera hehehhe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group