Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 4648
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kowarskie ciekawostki w Gościńcu na Starówce

Czwartek, 13 marca 2014, 8:16
Aktualizacja: 8:20
Autor: Mea
Kowary: Kowarskie ciekawostki w Gościńcu na Starówce
Fot. Zbigniew Piepiora
Wystawę „500 lat miasta – ciekawostki” jest czynna do polowy kwietnia w kowarskim „Gościńcu na Starówce”. Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach 1000–1800. Wstęp jest wolny.

Wystawę otworzyli: Zbigniew Piepiora, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który jest autorem fotografii oraz Robert Andrzejewski, kowarzanin, pasjonat historii, staroci i tajemnic przeszłości, który opisał zaprezentowane na zdjęciach przedmioty i miejsca związane z Kowarami. W wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób: mieszkańcy Kowar i okolic oraz licznie przybyli turyści m.in. z województw dolnośląskiego i lubuskiego.

- Na zdjęciach zaprezentowano m.in.: jeden z czerwonych buków, które zostały posadzone w 1896 r. w celu upamiętnienia wizyty poetki Joanny Ambrosius w naszym mieście oraz dąb Otto von Bismarcka, który posadzono w pierwszego kwietnia 1895 r. Ponadto na fotografiach jest żeton Męskiego Towarzystwa Gimnastycznego, upamiętniający 60-lecie istnienia tej organizacji w naszym mieście, znaczek z okazji 400-lecia Kowar, kapsle porcelanowe od napojów, tablice pamiątkowe oraz reklamy firm związanych z naszym miastem – wymienia Zbigniew Piepiora.

Warto podkreślić, że cyfrowej obróbki niektórych zdjęć dokonał Krzysztof Grochal. Tło muzyczne wystawy skomponował Michał „DMNSound” Ficek.

W poszukiwaniach historycznych pomogli: Tomasz Dębiński, Halina Młodkowska, Barbara Sokołowska, o. Bogumił Stachowicz, o. Ignacy Tomaszewski, Andrzej Weinke oraz Jerzy Kosacz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
970
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group