Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 5607
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kowarski budżet z rewitalizacją starówki

Środa, 17 stycznia 2018, 11:40
Autor: WAC
Nieco później niż w okolicznych gminach i miastach, bo 11 stycznia został uchwalony budżet Kowar na 2018 rok. Za przyjęciem planu wydatków i dochodów na ten rok głosowano 10 radnych, dwóch było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Określone w uchwale budżetowej dochody Kowar na ten rok wyniosą 39 milionów 780 tysięcy złotych, zaś wydatki 41 mln 252 tys. zł. Przewidywany deficyt w kasie miasta to 1 mln 471 tys. zł. Źródłem pokrycia deficytu będą przychody pochodzące z tytułu kredytów i pożyczek w wysokości 200 tysięcy złotych oraz wolnych środków w wys. 1 mln 271 tys. zł. W tym roku, a konkretnie w czerwcu samorząd będzie musiał wyasygnować około 1,3 miliona złotych na wykup obligacji, wyemitowanych jeszcze w poprzedniej kadencji.

Najważniejsze inwestycje, które będą realizowane w tym roku to przebudowa mostu przy ul. Waryńskiego, budowa chodnika przy ul. Matejki, poszerzenie ul. Bielarskiej, rozbudowa placu zabaw przy ul. Matejki. W 2018 roku ruszy też, dofinansowana ze środków unijnych, rewitalizacja 18 budynków na kowarskiej starówce. Wkład własny miasta do tej inwestycji, pochodzący ze sprzedaży udziałów w stacji sportów zimowych, to około 600 tysięcy złotych.

- Ten budżet można określić mianem normalnego, bo nie jest ani specjalnie inwestycyjny, ani oszczędnościowy – mówi burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska. - Ten rok jest rokiem realizacji kilku projektów, planowanych już wcześniej, które zostały przygotowane w poprzednich latach - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group