Zalogowanych: 4

II liga koszykarek: Koszykarki Wichosia pokonują Ostrovię

Czwartek, 23 listopada 2017, 15:30
Aktualizacja: 15:31
Bardzo ważne – trzecie już w tym sezonie zwycięstwo zanotowały na swoim koncie koszykarki II–ligowego zespołu KS Wichoś Jelenia Góra. Jeleniogórzanki pokonały faworyzowany zespół KS Ostrovia Ostrów Wlkp. 69:57 i była to pierwsza porażka zespołu z Wielkopolski.

Nasze koszykarki przystąpiły do gry w składzie: Kuduk, Lorenz, Kopiec, Paradowska i Lewkowicz. Zabobrzanki grały bardzo ambitnie, ale i nerwowo. Po 10 minutach gry nasze zawodniczki prowadziły 15:12. W drugiej kwarcie gospodynie zagrały koncertowo (28:14) i objęły prowadzenie do przerwy 43:26. W tym okresie gry znakomicie zagrała Natalia Kopiec, która nie tylko bardzo dobrze rozgrywała piłkę, ale również sama dużo i celnie rzucała do kosza. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, dochodzi do formy Angelika Stefan, która zanotowała niezwykle efektowne akcje. Trzecia kwarta przyniosła remis i prowadzenie jeleniogórzanek 59:41. W drugiej części meczu przyjezdne zaprezentowały bardzo agresywny styl gry. Często dochodziło do gry kontaktowej, a sędziowie mieli pełne ręce pracy. Dwie zawodniczki z Ostrowa opuściły parkiet za 5 przewinień. W czwartej kwarcie bardzo zdeterminowane i motywowane do agresywnej gry przyjezdne z każdą minutą zmniejszały przewagę gospodyń, która w pewnym momencie zmalała do 7 punktów (58:51). W tym momencie jednak niezawodna okazała się 18-letnia Aleksandra Lorenz, która zebrała wiele piłek pod koszami i ustanowiła swój II-ligowy rekord strzelecki (26 pkt!). Ostatecznie KS Wichoś odniósł pewne zwycięstwo umacniając się w czołówce II ligi. Teraz przed jeleniogórzankami wyjazd na bardzo trudny mecz do Ostrowa Wlkp. i szansa do rewanżu za porażkę z KS One Team sprzed kilku dni.

KS Wichoś - KS Ostrovia 69:57 (15:12, 28:14, 15:15, 11:16)

Punkty: Aleksandra Lorenz 26, Natalia Kopiec 15, Monika Paradowska 14, Angelika Stefan 5, Marta Klementowska 4, Sandra Lewkowicz 3, Marika Kowalczyk 2, Jagoda Kuduk, Aleksandra Prokop, Wiktoria Łozowiecka.