Czytających: 11291

I-liga koszykarek: Koszykarki umocniły się... na dnie tabeli

Niedziela, 8 stycznia 2012, 19:28
Aktualizacja: 19:28
Ekipa BasketPro została zdeklasowana przez przedostatnią w tabeli drużynę Ostrovii. Mecz 11. kolejki I–ligi centralnej kobiet rozgrywany w Ostrowie Wielkopolskim zakończył się zwycięstwem gospodyń 98:54.

Sytuacja koszykarskiego klubu z Jeleniej Góry jest już beznadziejna. BasketPro w 11 meczach zaliczył 11 porażek i w rundzie zasadniczej nie poprawi już swojej lokaty, gdyż do rozegrania pozostały 3 mecze, a strata do siódmego w tabeli AZS-u UMCS-u Lublin wynosi 4 punkty.

Wyrównana walka na ostrowskim parkiecie trwała tylko 4 minuty, kiedy to jeleniogórzanki prowadziły 8:6. W kolejnych minutach gospodynie "odjeżdżały" potwierdzając wyższość koszykarskich umiejętności nad ligowym outsiderem. Jednym z elementów, w którym zdecydowanie przeważały gospodynie były rzuty za 3 pkt. (Ostrovia 7 celnych z 23 prób, zaś BasketPro 1 z 4). Podopieczne trenera Piotra Czaski wygrały grą zespołową, wszystkie zawodniczki Ostrovii zanotowały na swoim koncie dorobek punktowy, a w ekipie trenowanej od nowego roku przez Monikę Krawczyszyn-Samiec i Marcina Markowicza najlepiej spisały się Pawlukiewicz (12 punktów) i Podgajna (10 pkt.).

W następnej kolejce (14. stycznia) BasketPro zagra na własnym parkiecie z liderującym w tabeli AZS-em OPTeam RES-DROB Rzeszów.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - BasketPro Jelenia Góra 98:54 (29:13, 24:18, 18:11, 27:12)

Ostrovia: Parysek (14), Cebulska (12), Kaczmarek (11), Mielczarek (10), Misiek (9), Krygowska (9), Czaska (7), Rosa (7), Nowicka (6), Klimczak (2).

BasketPro: Pawlukiewicz (12), Podgajna (10), Krawczyszyn-Samiec (9), Szczęśniak (9), Kosalewicz (5), Łuczak (3), Kowalczyk (2), Prystrom.

Sędziowie: Michał Jakubczyk, Marcin Gostyński.

Pozostałe wyniki 11. kolejki:
AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów - Language School Pabianice 62:57 (18:15, 12:15, 16:9, 16:18)
CCC II Polkowice - AZS UMCS Lublin 71:63 (22:19, 12:12, 14:14, 23:18)
Domeny.pl Siemaszka - MKS PWSZ Kon-Bet Konin 55:52 (17:12, 14:11, 6:20, 18:9)