Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8707
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koronawirus w jeleniogórskich szkołach

Sobota, 30 października 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Koronawirus w jeleniogórskich szkołach
Fot. MT
Trwająca czwarta fala pandemii i związana z nią narastająca liczba zakażeń koronawirusem mocno komplikuje organizację pracy w jeleniogórskich placówkach oświatowych.

Jak informuje Paweł Domagała z Departamentu Edukacji Urzędu Miasta obecnie żadna z placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Jelenia Góra nie przeszła w całości na zdalny tryb nauczania. Jednak w kilku z nich wprowadzono naukę w systemie hybrydowym.

Naszą dewizą jest aby w klasach I – III w szkół podstawowych (jeśli oczywiście zakażenie nie dotyka uczniów bezpośrednio) zachowywać nauczanie stacjonarne - mówi P. Domagała. - Jeśli pozytywny wynik testu ma któryś z uczących młodszych uczniów nauczycieli, to organizujemy dla nich zastępstwo. Regułą jest, że im starsi uczniowie, tym łatwiej jest zorganizować nauczanie zdalne. W Jeleniej Górze najlepiej sytuacja wygląda w przedszkolach, gdyż wszystkie placówki miejskie pracują bez zakłóceń. W Szkole Podstawowej nr 3 od 28 października do 5 listopada wprowadzono nauczanie zdalne w dwunastu klasach IV - VIII, a w klasach I – III nauka odbywa się stacjonarnie. W Szkole Podstawowej nr 10 134 uczniów z siedmiu klas IV - VIII uczy się zdalnie. Objętych kwarantanną jest też dwóch nauczycieli. W SP nr 15 jeden z nauczycieli został objęty kwarantanną. Nauką zdalną w okresie do 5 listopada zostali też objęci uczniowie jednej klasy w Szkole Podstawowej nr 11 i Szkole Podstawowej nr 8.
W I Liceum Ogólnokształcącym dla grupy 10 uczniów zorganizowano nauczanie zdalne. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych dwóch nauczycieli czeka na wynik testów, a na kwarantannie przebywa jeden uczeń. W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych od 28 października do 6 listopada zdalnym trybem nauczania objętych zostało dziewięciu uczniów. Wcześniej, od 26 do 29 października, na kwarantannie przebywało 22 uczniów i 6 nauczycieli, a od 27 października do 1 listopada podobna sytuacja dotyczy 74 uczniów i 2 nauczycieli. W Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych jedna z klas, która miała kontakt z uczniem, u którego test wykazał wynik pozytywny, w dniach 28 października do 5 listopada będzie uczyć się zdalnie - kończy wyliczać P. Domagała.

O tym, w jakim zakresie w danej placówce oświatowej zostaje wprowadzony zdalny tryb nauczania decyduje Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, po wcześniejszej informacji przekazanej przez dyrektora szkoły. Ocenie podlega zakres kontaktów danego ucznia lub nauczyciela z innymi uczniami.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i codziennie ulega zmianie - mówi Zofia Litkańska z jeleniogórskiego sanepidu. - Nie mieliśmy jednak jeszcze sytuacji, aby nauką zdalną została objęta cała szkoła. W przypadku zakażonego ucznia, kwarantanna zostaje nałożona na jego klasę. W sytuacji jeśli zakażenie koronawirusem zostaje stwierdzone u nauczyciela, to nauką zdalną zostają objęci wszyscy uczniowie z klas, które miały z nim zajęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

5
5%
Cieszy
19
19%
Hahaha
6
6%
Nudzi
15
15%
Smuci
9
9%
Złości
47
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (79)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
321
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group