Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4917
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Korki na alei Jana Pawła II w wyniku absurdu

Piątek, 13 sierpnia 2021, 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Korki na alei Jana Pawła II w wyniku absurdu
Fot. Filip Tkacz
Remont mostu nad kanałem Młynówka spowodował zmiany w organizacji ruchu, które w następstwie przyczyniły się do zakorkowania centrum Jeleniej Góry. Jedno z rozwiązań zastosowanych na al. Jana Pawła II było na tyle absurdalne, że trudno je uzasadnić. Prezydent Jerzy Łużniak zapewnia, że nastąpi zmiana na tym odcinku.
Na al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Sobieskiego wyłączono jeden z pasów ruchu. To absurd - większość samochodów jedzie w kierunku Trasy Czeskiej i Zgorzelca - alarmował nasz Czytelnik.

Jak się okazało, Urząd Miasta przyznaje, że było to złe rozwiązanie i zapowiada korektę.

Od tego są fachowcy, którzy spojrzeli na rozwiązania jakie należy zrobić ze względu na skomunikowanie centrum - zaproponowali takie rozwiązanie i biorą na siebie odpowiedzialność - powiedział na wstępie Jerzy Łużniak. - Po tym, co sam również zauważyłem - zwróciłem się do nich z prośbą, by zbadali potoki samochodów. Okazało się, że ponad 70 procent ruchu faktycznie jest skierowane w kierunku Szklarskiej Poręby i Zgorzelca. Dlatego poprosiłem, żeby zrewidowali swoje stanowisko i przygotowali rozwiązanie problemu, aby można było skręcać w lewo do centrum, ale też rozładowywać korki - zapewnia prezydent miasta, który do końca tygodnia ma otrzymać propozycję rozwiązania problemu.

Twoja reakcja na artykuł?

21
18%
Cieszy
34
29%
Hahaha
3
3%
Nudzi
2
2%
Smuci
16
13%
Złości
43
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (90)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group